لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۸

نخست وزیر یونان خبر خروج کشورش از پول اروپایی را نادرست خواند


نخست وزیر یونان خبر خروج کشورش از پول اروپایی را نادرست خواند
نخست وزیر یونان خبر خروج کشورش از پول اروپایی را نادرست خواند

جرج پاپاندرو، نخست وزیر یونان گزارش هفته نامه اشپیگل چاپ آلمان مبنی بر تصمیم یونان از خروج این کشور از پول اروپایی را نادرست خوانده است.

نخست وزیر یونان در ادامه سخنانش خطاب به رسانه های اروپایی گفت: یونان را راحت بگذارید چون در آرامش و صلح و به تنهایی می تواند از عهده مشکلات خود برآید.

سخنان جرج پاپاندرو واکنش به یک گزارش روز جمعه سایت «اشپیگل» بود که در آن ادعا شده بود نماینده یونان در نشست محرمانه سران منطقه یورو در لوکزامبورگ که بدهی های یونان را بررسی می کرده اند، اعلام کرده که این کشور مایل به کناره گیری از پول اتحادیه اروپاست.

گزارش اشپیگل می افزاید: وزیران داریی کشورهای منطقه یورو پول واحد اتحادیه اروپا که در لوکزامبورگ برگزار شده بود در تلاش برای یافتن راه برون رفت از بحران بدهی های هنگفت کشورهایی همچون یونان، ایرلند و اسپانیا بوده اند. این وزیران گفته اند نگران خروج یونان و دیگر کشورهای بدهکار از پول واحد اروپا نیستند.

وزیر دارایی یونان که در این نشست حضور داشته گفته است براساس برنامه تعیین شده در دوسال آینده رشد اقتصادی یونان بار دیگر آغاز خواهد شد.

سال گذشته دولت یونان برای بازپرداخت بدهی صدو پنجاه میلیارد دلاری خود به اتحادیه اروپا و بانک جهانی یکسری برنامه های اقتصادی ریاضت کشانه اجتماعی را در این کشور برقرار کرده است.

XS
SM
MD
LG