لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

سياست های رياضت کشی در کانون توجه رأی دهندگان يونانی


سياست های رياضت کشی در کانون توجه رأی دهندگان يونانی
سياست های رياضت کشی در کانون توجه رأی دهندگان يونانی

روز يکشنبه در يونان انتخابات سراسری برگزار خواهد شد. با توجه به مشکلات اقتصادی در يونان، دو حزب اصلی سوسياليست و محافظه کار از محبوبيت کمی برخوردارند و احزاب کوچک شانس بالايی برای کسب کرسی های پارلمان دارند.

ساکنان بندر رتيمنو در جزيره کرت که منطقه ای توريستی است می گويند با سياست های رياضت اقتصادی بهتر از مردم پايتخت کنار آمده اند. اما امسال در مقايسه با سال گذشته صنعت گردشگری در اين منطقه رونق کمتری داشته است. مردم می گويند توريست های آلمانی نگرانند که با برخورد بد مردم روبرو بشوند و آمريکايی ها حوصله گيرکردن در اعتراض های خيابانی را ندارند.

طی يک سال گذشته، بحران قرض در يونان، اين کشور را با مشکلات عميق اقتصادی روبرو کرد و سياستمداران يونانی برای دريافت وام از اتحاديه اروپا، مجبور شدند سياست های رياضت اقتصادی را به تصويب برسانند.

اما بيشتر يونانی ها، دو حزب اصلی اين کشور را مسئول مشکلات اقتصادی شان می دانند؛ انتظار می رود نيمی از نماينده های کنونی مجلس در انتخابات پيش رو رای نياورند.

پپی بيرليراکی، معاون شهردار رتيمنو، می گويد: متاسفانه اشتباهات زيادی کرديم. اما فکر می کنم ما می توانيم بر مشکلات غلبه کنيم. ما تازه داريم از اشتباهات خود درس می گيريم.

خيلی از جوان های يونانی فکر می کنند که نسل گذشته به آنها خيانت کرده است.

سيفيس مامالاکيس، شهروند يونانی که صاحب يک رستوران است می گويد اين يکشنبه رای نخواهد داد. سيفيس می افزايد: من فکر می کنم اگر مردم زيادی رای ندهند پيامی به دولت فرستاده اند. من فکر می کنم رای ندادن تاثير بيشتری از رای دادن به احزاب کوچک دارد.

اما يک صاحب رستوران ديگر می گويد در انتخابات شرکت خواهد کرد و توضيح می دهد: رای ندادن مشکل را حل نمی کند. ما بخشی از مشکل هستيم. به همين علت بايد رای بدهيم. اگر در انتخابات شرکت نکنيم بيشتر رای ها نصيب دو حزب اصلی می شود.

انتخابات يکشنبه، سياست يونان را وارد مرحله ای جديد می کند. خيلی از احزاب کوچک که در انتخابات شانس برنده شدن دارند با سياست رياضت اقتصادی مخالفند. خيلی ها نيز می خواهند از حوزه ارزی يورو خارج شوند.

اما هنوز خيلی زود است که درباره سياست های اقتصادی مجلس آينده نظر داد و بايد منتظر انتخابات روز يکشنبه بود.

XS
SM
MD
LG