لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۷

یونان، قبرس، و اسرائیل در صدد ایجاد یک دالان مسافرتی کرونا هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - قرنطینه و سفر را نمی‌توان همزمان با هم انجام داد. اما یونان در صدد است مرزهایش را به روی مسافران ورودی از دست کم دو کشور دیگر، که شیوع «کووید۱۹» را تحت کنترل دارند، بگشاید.

هریس تئوهریس، وزیر گردشگری یونان، می‌گوید این تحول شامل ایجاد یک «دالان کرونا» میان یونان، قبرس، و اسرائیل به منظور جذب گردشگرانی است که قصد ندارند در ماه های آتی مسافرت هایی به دوردست انجام دهند. وی می‌گوید که این کار امکان دسترسی آنها به جزایر دریای اژه و دریای مدیترانه از اوایل ماه ژوییه را فراهم می‌کند.

وزیر گردشگری یونان به صدای آمریکا گفت: «هنوز موارد جزئی نیاز به کار دارد؛ اما وقتی ما به اسرائیل مراجعه کردیم با روی گشاده از ما استقبال شد. تمایل به این همکاری در آن جا و در قبرس وجود دارد.»

یونان، پس از قبرس، آسیب‌پذیرترین کشور در اتحادیه اروپا از منظر صنعت گردشگری است. گردشگری یک پنجم اقتصاد آن کشور را تشکیل می‌دهد و از هر چهار شغل، یک شغل در این بخش است. این کشور در سال‌های اخیر به مقصدی برای جوانان اسرائیلی تبدیل شده و از این کشور خاورمیانه حدود یک میلیون بازدید‌کننده داشته است.

در طرح دالان کرونا مسافران می‌توانند از قرنطینه و دو هفته انزوا پس از سفر چشم‌‌پوشی کنند.

کمیسیون اروپا نخستین دستورالعمل گسترده برای گردشگری دوره کرونا را روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد.

در مذاکرات یونان با قبرس و اسرائیل ضمن تلاش برای احیای گردشگری، با اتخاذ تدابیری از وقوع موج دوم بیماری «کووید۱۹» پرهیز خواهد شد.

مسافران باید پیش از سفر مجوز سلامت دریافت کرده باشند. در صورت شیوع بیماری عفونی در یک تفرجگاه سیستم ردیابی بیمار در دسترس خواهد بود.

گفته می‌شود که جمهوری چک در صدد راه‌اندازی طرح مشابهی با دو کشور همسایه خود، یعنی اسلواکی و کرواسی، است. جزیره مالتا در دریای مدیترانه هم که اتکای فراوانی به گردشگری دارد دعوت به ایجاد یک «دالان ایمن» میان کشورهای منطقه کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG