لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۰

پارلمان یونان جزییات برنامه ریاضت اقتصادی را تصویب کرد


پارلمان یونان جزییات برنامه ریاضت اقتصادی را تصویب کرد
پارلمان یونان جزییات برنامه ریاضت اقتصادی را تصویب کرد

پارلمان یونان جزییات برنامه جدید ریاضت اقتصادی را تصویب کرده است، و راه را جهت آزاد ساختن کمک های بین المللی بیشتر برای دولت وامزده هموار می کند.

قانون گذاران در آتن روز پنجشنبه به اقدامات مشخصی که جورج پاپاندریو نخست وزیر يونان در برنامه ۴۰ میلیارد دلاری خود برای افزایش مالیات ها، کاهش هزینه ها و فروش دارائی های دولتی پیشنهاد کرده است رای دادند. پارلمان کلیات برنامه را روز چهارشنبه تصویب کرد.

با تصویب جزییات بودجه، صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا متعهد شده اند يک سهم ۱۷ میلیارد دلاری از برنامه ۱۵۶ میلیارد دلاری نجات اقتصادی برای يونان را که سال پیش تایید شد، آزاد کنند.

اعتبار جدید پول نقد برای عملیات دولت و پرداخت بدهی ها تا نیمه سپتامبر فراهم خواهد آورد. همچنین انتظار می رود یونان در جستجوی کمک اضافی، در حدود اندازه کمک سال پیش بر آید.

برنامه ریاضت اقتصادی موجب اعتراضات گسترده در یونان شده است. پلیس روز پنجشنبه برای سومین روز با تظاهر کنندگان به زدوخورد پرداخت، اما آتن در حالی که کارکنان شهرداری و دکانداران به پاکسازی خیابان ها پرداختند در مجموع آرام بود.

روزهای سه شنبه و چهارشنبه زمانی که اتحادیه های کارگری اعتصاب عمومی اعلام کردند و کشور را عملا از حرکت باز داشتند، صدها معترض و پلیس زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG