لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۳

رهبران یونان علیه فاجعه اقتصادی هشدار دادند


رهبران یونان علیه فاجعه اقتصادی هشدار دادند
رهبران یونان علیه فاجعه اقتصادی هشدار دادند

رهبران یونان پیشاپیش رای گیری مهمی که مشخص خواهد ساخت که آیا اروپا با وام دیگری به نجات کشورخواهد آمد یا نه، درخواست ها و هشدارهای جدیدی صادر می کنند.
جرج پاپاندریو رهبر حزب سوسیالیست پاسکو و آنتونیس ساماراس رهبر حزب دمکراسی جدید روز شنبه قانون گذاران را ترغیب کردند از جدید ترین دور کاهش های بودجه حمایت کنند و گفتند گزینه معتبر دیگری وجود ندارد.
پاپاندریو هشدار داد که شکست در تصویب برنامه های ریاضت اقتصادی برای یونان فاجعه بار خواهد بود.
ساماراس نیز به اعضای حزب خود هشدار داد که سیاست بازی های کمپین انتخاباتی تحمل نخواهد شد.
انتظار می رود روز یکشنبه برنامه های ریاضت اقتصادی به رای گذاشته شود. اعضای اتحادیه اروپا خواستار کاهش بیشتر بودجه در برابر وام جدید ۱۷۲ میلیارد دلاری نجات مالی شده اند.
یونان باید ماه آینده ۱۹ میلیارد دلار بدهی هایش را پرداخت کند. لوکاس پاپامدوس، نخست وزیر یونان روز جمعه به کابینه اش گفت آتن اگر نتواند بدهی های خود را پرداخت کند، گرفتار فاجعه خواهد شد.
علیرغم هشدارها هزاران یونانی برای اعتراض به کاهش بودجه به خیایان ها ریخته اند و گزارش هایی مبنی بر درگیری آنان با پلیس مخابره شده است.
روز شنبه هزاران نفر در برابر ساختمان پارلمان در آتن جمع شدند و از قانون گذاران خواستند در خواست های اتحادیه اروپا را رد کنند.
هزاران معترض نیز در شهر تسالونیکی تجمع کردند و به دلیل دومین روز متوالی اعتصاب کارگران، حمل و نقل در پایتخت و در سراسر کشور متوقف شده است.

XS
SM
MD
LG