لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

نگاهی به برنده‌ها و بازنده‌های جوائز گرمی؛ شب خوب برونو مارس


«برونو مارس» خواننده در مراسم «گرمی» امسال خوش درخشید و شش جایزه دریافت کرد.
«برونو مارس» خواننده در مراسم «گرمی» امسال خوش درخشید و شش جایزه دریافت کرد.

یکشنبه شب، شصتمین مراسم اهدای جوایز گرمی در شهر نیویورک برگزار شد. این مراسم یکی از معتبرترین جوایز موسیقی در آمریکا به حساب می آید.

نامزد بیشترین تعداد جوائز «جی-زی» خواننده رپ بود اما او حتی یک جایزه هم نگرفت. دو برنده بزرگ شب «برونو مارس» و «کندریک لامار» بودند.

برونو مارس مهمترین جوائز شب را از آن خود کرد. یعنی بهترین آلبوم، بهترین ضبط و بهترین ترانه. مارس در ژانر «آر اند بی» هم بیشترین جوائز را گرفت.

کندریک لامار خواننده رپ در ژانر خود یعنی رپ موفق بود و ۵ جایزه برد از جمله بهترین آلبوم رپ.

اد شیران که در رده های مهم نامزد نشده بود دو جایزه برای بهترین اجرای پاپ تک نفره و -بهترین آلبوم پاپ گرفت. او در این مراسم حضور نداشت.

آلیسیا کارا هنرمند کانادایی به عنوان بهترین هنرمند نوپا جایزه گرمی گرفت. و در بین کهنه کاران صنعت موسیقی «تونی بنت» برنده جایزه بهترین آلبوم پاپ سنتی شد و لئونارد کوهن فقید برای ترانه «تاریک‌تر می‌خواهی‌اش» برنده جایزه بهترین اجرا در سبک راک شد.

حواشی یک کتاب درباره پرزیدنت ترامپ در گرمی امسال

از لحظه های مراسم گرمی امسال می توان گفت حضور از پیش اعلام نشده هیلاری کلینتون، البته در یک کلیپ ویدئوی از پیش ضبط شده بود.

در این کلیپ هنرمندان مختلف از جمله «شر»، «جان لجند» و «دی جی خالد» و خانم کلینتون بخشهایی از کتاب «آتش و خشم: درون کاخ سفید ترامپ» نوشته مایکل ولف را خواندند.

این بخش از مراسم گرمی به سرعت در شبکه های اجتماعی خصوصا توئیتر موضوع بحث شد و مورد انتقاد برخی قرار گرفت. برای مثال «نیکی هیلی» سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در توئیتر نوشت «موسیقی را با آشغال خراب نکنید. بعضی از ماها دوست نداریم موسیقی با سیاست قاطی شود.»

انتشار این کتاب که در بخشی از آن با استیو بنن مشاور ارشد سابق پرزیدنت ترامپ گفتگو شده، ادعاهایی درباره رئیس جمهوری آمریکا شده که او و کاخ سفید قویا آن را تکذیب کرده اند.

از اجراهای زنده مراسم گرمی می توان به اجرای دو نفره التون جان و مایلی سایروس اشاره کرد.

لیدی گاگا، کشا، کندریک لامار و پینک از دیگر خواننده هایی بودند که روی صحنه رفتند.

لوئیس فانزی و ددی ینکی، خواننده های لاتین تبار هم ترانه رکورد شکن خود «دسپاسیتو» را اجرا کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG