لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

مراسم اهدای جوایز گرمی ۲۰۱۹، شب بزرگی برای هنرمندان زن، و موسیقی رپ و کانتری


لیدی گاگا شبی موفق را در مراسم گرمی داشت.
لیدی گاگا شبی موفق را در مراسم گرمی داشت.

هنرمندان زن در شصت و یکمین مراسم گرمی که یکشنبه ۲۱ بهمن ماه در لس آنجلس برگزار شد، درخشیدند.

برنامه با حضور چند زن مطرح بر روی صحنه آغاز شد: میشل اوباما بانوی اول پیشین آمریکا، آلیشیا کیز مجری برنامه، جنیفر لوپز خواننده و هنرپیشه لاتین تبار، لیدی گاگا ستاره پاپ و جیدا پینکت اسمیت هنرپیشه سینما.

حضور میشل اوباما بسیاری را متعجب کرد. او و همراهانش در مورد تاثیر موسیقی بر زندگی خود صحبت کردند و سخنان میشل اوباما با تشویق و شور و هیجان تماشاگران همراه بود.

از برنده های جوائز مهم گرمی کیسی ماسگریوز خواننده کانتری بود که برای آلبوم Golden Hour جایزه بهترین آلبوم سال را گرفت. ماسگریوز همینطور بهترین آلبوم کانتری و بهترین ترانه کانتری را از آ« خود کرد

کیسی ماسگریوز خواننده کانتری
کیسی ماسگریوز خواننده کانتری

لیدی گاگا هم برنده دو جایزه شد. خواننده پاپ که اخیرا با بازی در فیلم درام موزیکال «ستاره ای متولد می شود» وارد عرصه بازیگری شده، بهترین اجرای پاپ برای ترانه «جوئن» و بهترین اجرای پاپ دو نفره برای ترانه «شلو» یا کم عمق را با هم خوانی «بردلی کوپر» با خود به خانه برد. گاگا همچنین در این مراسم اجرایی مثل همیشه دیدنی داشت که از ترندهای شبکه های اجتماعی بود.

«دوآ لیپا» برنده یکی دیگر از مهم ترین جوائز گرمی شد. خواننده ۲۳ ساله جایزه بهترین هنرمند نو را دریافت کرد. «کاردی بی» خواننده رپ هم رکورد شکست و نامش به عنوان اولین خواننده زن که برنده جایزه بهترین آلبوم رپ می شود در تاریخ موسیقی ثبت شد.

دو قلم از مهم ترین جوائز گرمی یعنی بهترین ترانه و بهترین ضبط سال به دانالد گلاور اختصاص یافت که با نام هنری «Childish Gambino» شناخته می شود. گلاور با ترانه «این امریکاست» یکی از هنرمندان مطرح سال ۲۰۱۸ بود.

موزیک ویدئوی ترانه رقص ر با موضوعات داغ روز در امریکا، از جمله قوانین موبوط به خریدن اسلحه، افزایش تیراندازی های کور و نژاد پرستی و تبعیض علیه سیاهپوستان ترکیب کرده است.

گروه موسیقی «افیون ماه» نیز که یکی از اعضایش حمید سعیدی، نوازنده و آهنگساز ایرانی-آمریکایی است در گرمی امسال جایزه بهترین آلبوم در سبک موسیقی نیو ایج یا موسیقی نوین را برد.

آثار افیون ماه تلفیقی و بدون کلام است و در خلق موسیقی از اشعار شعرای ایرانی استفاده می شود البته چون تعداد جوائز گرمی بیشتر از ۸۰ جایزه مختلف است و همه در برنامه زنده گنجانده نمی شوند برخی از جوائز پیش از آغاز برنامه اصلی به برنده ها اهدا میشود، از جمله جایزه ای که نصیب گروه افیون ماه شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG