لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

مراسم اعطای جوایز گرمی در لس آنجلس برگزار شد


تیلور سویفت، جایزه گرمی دریافت کرد
تیلور سویفت، جایزه گرمی دریافت کرد

بزرگترین چهره های دنیای موسیقی دوشنبه شب به وقت کالیفرنیا، در مراسم اعطای جوایز گرمی در شهر لس آنجلس شرکت کردند.

جوائز ۵۸ مین مراسم گرمی به طیف گسترده ای از هنرمندان اهدا شد و از مرزهای سن جنسیت و نژاد گذشت.

مراسم گرمی اما با اجرای آهنگ out of the woods یا بیرون از جنگل توسط تیلور سویفت آغاز شد که در همین مراسم، برنده جایزه گرمی بهترین آلبوم سال و بهترین آلبوم وکال پاپ شد.

به نوشته وب سایت لس آنجلس تایمز، برنده امسال هنرمندانی که تندیسها را با خود به خانه هایشان بردند نبودند بلکه صنعت موسیقی بود برای ترویج و تشویق گوناگونی .

تیلور سویفت خواننده ۲۶ ساله سه جایزه گرمی از جمله جایزه بهترین آلبوم سال را گرفت. او تنها زن در تاریخ موسیقی است که دو بار برنده جایزه گرمی بهترین آلبوم سال شده است.

تیلور سویفت هنگام گرفتن این جایزه از چالشهایی که زنان هنرمند در صنعت موسیقی با آن روبرو هستند صحبت کرد و دختران جوان را تشویق کرد تا از وجود چنین موانعی در راه دنبال کردن رویاهایشان مایوس نشوند.

از دیگر جوائز مهم بهترین ضبط سال بود که به ترانه Uptown Funk نتیجه ی همکاری برونو مارس و مارک رانسون رسید و اِد شیران برای ترانه Thinking Outloud جایزه بهترین ترانه سال را گرفت.

کندریک لامار نیز پنج جایزه و بیشترین تعداد جوائز را از آن خود کرد از جمله بهترین آلبوم و ترانه رپ و بهترین موزیک ویدئو. لامار همچنین پیام تبریکی از کاخ سفید به خاطر حمایت و پشتیبانی از نوجوانان سیاهپوست دریافت کرد.

میگن ترینور به عنوان هنرمند نوپا برگزیده شد. گروه Alabama Shakes سه جایزه گرفت : بهترین آلبوم آلترناتیو و همچنین بهترین ترانه راک و اجرای راک برای ترانه Don’t Wanna Fight .

گروه میوز جایزه بهترین آلبوم راک را دریافت کرد. د ویکند دو جایزه بهترین آلبوم معاصر و بهترین اجرای آر اند بی را دریافت کرد.

جاستین بیبر اولین گرمی خود را برای بهترین ترانه رقص گرفت و تونی بنت هجدهمین گرمی اش را برای بهترین آلبوم پاپ سنتی.

XS
SM
MD
LG