لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۲

شصت و دومین مراسم اعطای جوایز موسیقی گرمی؛ «بیلی آیلیش» ۱۸ ساله رکوردشکن شد


بیلی آیلیش در مهمانی بهترین هنرمند نوپا «اسپاتیفای» - وست هالیوود، کالیفرنیا - ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰
بیلی آیلیش در مهمانی بهترین هنرمند نوپا «اسپاتیفای» - وست هالیوود، کالیفرنیا - ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰

شصت و دومین مراسم اعطای جوایز موسیقی گرمی، یکشنبه شب در سالن «استیپلز» لس آنجلس برگزار شد.

بیلی آیلیش، هنرمند ۱۸ ساله جوایز چهار بخش مهم را از آن خود کرد. او جوایز بهترین هنرمند نوپا، بهترین ضبط و ترانه سال برای «پسر بد» (Bad Guy) و بهترین آلبوم سال را برای «وقتی می خوابیم، کجا می رویم؟» از آن خود کرد. او همچنین جایزه بهترین آلبوم آواز پاپ را گرفت و به این ترتیب، پنج جایزه گرمی به خانه برد.

او اکنون جوان ترین خواننده ای است که جایزه بهترین آلبوم سال را می برد. رکورد پیشین در درست تیلور سوئیفت بود که در ۲۰ سالگی این جایزه را گرفت.

بیلی آیلیش همچنین اولین زن و دومین هنرمندی است که همزمان جوایز بهترین ضبط سال، البوم سال، ترانه سال و بهترین هنرمندنوپا را دریافت می کند.

نخستین هنرمند، کریستوفر کراس ۲۹ ساله بود که در سال ۱۹۸۱ این جوایز را درو کرد.

ادل، خواننده مشهور بریتانیایی نیز این چهار جایزه بزرگ را طی سه سال گرفت.


آیلیش که دسامبر گذشته ۱۸ ساله شد، نامزد ۶ جایزه گرمی شده بود که با «لیزو» خواننده نوپای سبک آر اند بی و «لیل ناس اکس» خواننده رپ سبک کانتری، برای دریافت جوایز بهترین آلبوم، بهترین صفحه، بهترین ترانه سال، و بهترین خواننده جدید رقابت کرد.

لیزو خواننده رپ و آر اند بی آمریکایی
لیزو خواننده رپ و آر اند بی آمریکایی

لیزو، خواننده و رپر، مراسم را با اجرایی درخشان آغاز کرد و نخستین جایزه شب را برای بهترین اجرای سولوی پاپ برای ترانه محبوب «حقیقت تلخ است» (به انگلیسی Truth Hurts) دریافت کرد.او دو جایزه دیگر نیز پیش از آغاز پخش تلویزیونی مراسم گرفت.

مراسم امسال اعطای جوایز موسیقی گرمی تحت تأثیر درگذشت اسطوره بسکتبال آمریکا «کوبی برایانت» و دختر سیزده ساله او که صبح همان روز درسانحه سقوط هلیکوپتر کشته شدند قرار گرفت.

مراسم در همان سالنی برگزار می‌شد که برایانت سالها با تیمش «لس آنجلس لیکرز» در آنجا درخشید و علاقه‌مندان بسکتبال را شگفت‌زده کرد.

بسیاری از هنرمندان در طول اجرای خود به این ستاره افسانه‌ای بسکتبال ادای احترام کردند.

مجری مراسم، «آلیشا کیز» بود که پانزده جایزه گرمی در کارنامه‌ حرفه‌ای خود دارد. خانم کیز و گروه «بویز تو مِن» (Boyz II Men) با اجرایی احساسی از ترانه «خداحافظی با دیروز خیلی سخت است» با کوبی برایانت وداع کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG