لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۷

برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان آمریکایی با وجود ترس از کرونا هزاران نفر را گرد هم می‌آورد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دبیرستان‌ها در سراسر ایالات متحده برای پرهیز از وخامت شیوع ویروس کرونا مراسم سنتی فارغ التحصیلی را لغو کرده یا به تعویق انداخته‌اند، اما بعضی درصدد برگزاری کامل مراسم فارغ‌التحصیلی بهاره طبق معمول با تغییراتی کوچک ناشی از نگرانی‌ها برای سلامت شرکت‌کنندگان هستند.

هزاران فارغ‌التحصیل، مادر و پدر، خواهر و برادر، و مادربزرگ و پدربزرگ چهارشنبه و پنج شنبه شب با وجود «کووید۱۹» در ورزشگاه ۱۱ هزار نفری «هوور» در حومه «بیرمنگام» برای مراسم پایان تحصیلی دانش آموزان دو دبیرستان بزرگ ایالت «آلاباما» گردهم می آیند.

مدرسه دیگری روز سه شنبه مراسم فارغ التحصیلی خود را با حضور بیش از ۵۴۰ نفر نشسته بر صندلی هایی با فاصله از یکدیگر برگزار کرد. شمار اندکی از حاضران ماسک به صورت زده بودند و فارغ التحصیلان یکدیگر را در آغوش گرفته و در کنار هم عکس یادگاری می‌گرفتند.

دکتر مایل ساگ، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه بیرمنگام در ایالت آلاباما، می‌گوید تهدید ناشی از گسترش ویروس کرونا جدی‌تر از آن است که چنین مراسمی برگزار شود. به گفته او ناقلان ویروس می توانند علائمی از بیماری نداشته باشند و ندانسته دیگران را مبتلا کنند.

مقام‌های مسئول برگزاری این مراسم در استادیوم بیسبال شهر را پس از آن اعلام کردند که فرماندار محدودیت‌ها بر گردهمایی‌ها در صورت رعایت فاصله دو متری از یکدیگر را لغو کرد.

کیتی مورفی، مسئول مدارس شهر، می گوید مراسم بر مبنای مقررات برگزار می شود.

مدارس در کالیفرنیا برای فارغ التحصیلی های مجازی برنامه ریزی کرده اند و مراسم سنتی حضوری لغو شده است. دانش آموزان در ایالت ایلینوی در سالن خالی از جمعیت دیپلم خود را دریافت کردند و بعضی مدارس مراسم را به تابستان موکول کردند.

به دانش آموزان شرکت کننده در مراسم فارغ التحصیلی ماسک داده شده، توصیه می شود از درآغوش گرفتن یکدیگر پرهیز کرده، با هم دست ندهند، کلاه‌هایشان را به هوا نیاندازند، و پس از پایان مراسم آن جا نمانند. به هر دانش آموز چهار بلیط بیشتر داده نمی شود و همه حاضران باید با ماسک صورتشان را بپوشانند.

در مراسم فارغ التحصیلی ۳۹۰ دانش آموز «اسپین پارک» در چهارشنبه شب حدود ۲ هزار نفر و در مراسم فارغ التحصیلی ۶۹۰ دانش آموز «هوور های» نزدیک به ۳۴۵۰ نفر در «استادیوم متروپولیتن هوور» حضور خواهند یافت.

منتقدان می‌گویند چنین گردهمایی‌های بزرگی حتی در صورت رعایت مقررات موجب سرعت انتقال ویروس کرونا در بیرمنگام با یک میلیون جمعیت خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG