لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۲

گوگل هشدار داد: در ارائه اطلاعات شخصی در اینترنت احتیاط کنید


گوگل هشدار داد: در ارائه اطلاعات شخصی در اینترنت احتیاط کنید
گوگل هشدار داد: در ارائه اطلاعات شخصی در اینترنت احتیاط کنید

رییس شرکت گوگل به جوانان هشدار داده است در قرار دادن اطلاعات شخصی خود در شبکه اینترنت محتاط باشند.

اریک اشمیت، رئیس شرکت گوگل، درباره قرار دادن حجم بالای اطلاعات شخصی روی اینترنت هشدار داده و پیش بینی کرده است مردم در آینده برای فرار از گذشته دیجیتالی خود به ناچار نام خود را تغییر می دهند و در صدد احیای هویتشان برخواهند آمد.

در شرایطی که شبکه جهانی اینترنت و محبوبیت شبکه های اجتماعی اینترنتی همچون «فیس بوک» و «توئیتر»، مزایا و هیجان بی سابقه ای را برای کاربران خود به ارمغان آورده، اما این شبکه ها مفهوم هویت فردی و حفظ حریم خصوصی افراد را به طور بی سابقه ای متحول کرده است.

ان کاووکیان، کمیسر حفظ اطلاعات و حریم شخصی انتاریو، هشدار داده است جهان کمتر از یک دهه فرصت دارد تا اطلاعات شخصی و حریم خصوصی افراد را به یک اولویت عمده بدل کند، در غیر این صورت، چارچوب این حریم تا ابد از چهره زندگی مردم رخت خواهد بست.

وی در گفتگو با نشریه ونکوور سان گفته است سرعت پیشرفت فن آوری اطلاعات و جریان اطلاعات آن چنان زیاد است که تصویب قانون حافظت از حریم خصوصی اطلاعات افراد قادر نیست خود را با این روند هماهنگ کند.

کمیسر حفظ اطلاعات و حریم شخصی انتاریو هشدار داده است در صورتی که دولت ها موضع محکمی در قبال معضلات حفظ حریم خصوصی افراد اتخاذ نکنند، این مشکلات در آینده نزدیک تشدید خواهند شد.

XS
SM
MD
LG