لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۵

شهر لودز لهستان برنده مسابقه «نماد خيابان» گوگل شد


Google
Google

کاربران اينترنت بزودی می توانند به صورت مجازی در خيابان های شهر لودز لهستان قدم بزنند. اين شهر با پيروزی در يک رقابت ملی موفق شد تا در ميان معدود مناطقی قرار گيرد که از نقشه ويژه «نماد خيابان» سايت گوگل برخوردار می شود.

نماد زرد رنگ نقشه ويژه «نمای خيابان» گوگل در مرکز شهر لودز لهستان قرار گرفته است. خودرويی مجهز به چند دوربين که فيلم برداری ۳۶۰ درجه را امکان پذير می سازد، آماده گردش در خيابان ها و ضبط ساختار زنده شهر است. شهر لودز لهستان با پيروزی در رقابتی با ديگر شهرهای اين کشور موفق شد تا به عنوان اولين شهر اين کشور در نقشه «نمای خيابان» گوگل قرار گيرد.

خيابان مشهور پيوتر-کوزکا اولين خيابانی خواهد بود که در اين نقشه قرار خواهد گرفت. اين خيابان ۳ کيلومتری، يکی از طويل ترين خيابان های تجاری اروپاست.

حنا زانوسکا، شهردار لودز، سوار بر سه چرخه گوگل در فيلمبرداری بخشی از شهر شرکت کرد. اين سه چرخه برای حرکت در مسيرهايی نظير خيابان های باريک، پارک ها و يا اماکن تاريخی در نظر گرفته شده است نقاطی که خودروها قادر به ورود به آنها نيستند.

شهردار لودز می گويد: «من فکر می کنم شهر لودز برنده مسابقه شد چون مردم اين شهر، عاشق خيابان پيوتر-کوزکا و شهرشان هستند. آنها به اندازه من، عاشق اين خيابان هستند. پيوتر-کوزکا نه تنها زيباترين مکان لهستان است بلکه از زيباترين مناطق جهان است. اما شايد به اندازه کافی شناخته نشده باشد که با فضايی چند فرهنگی، از موقعيت ويژه ای برخوردار ست.»

يکی از مهندسان گوگل دوربين های فيلمبرداری خود را که در هر ثانيه ۱۸ تصوير ثبت می کنند در محل آماده دارد تا سايت گوگل با استفاده از هزاران تصوير، نقشه ۳۶۰ درجه ای از شهر را به تصوير بکشد.

گوگل با تکنولوژی خود چهره افراد و پلاک خودروها را در نقشه محو می سازد. نقشه ويژه «نماد خيابان» گوگل برای ديدن چهره طبيعی ۲۷ کشور جهان در ۷ قاره موجود است.

XS
SM
MD
LG