لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۶

گوگل از هک شدن حسابهای کاربران ايرانی خبر می دهد


گوگل از هک شدن حسابهای کاربران ايرانی خبر می دهد
گوگل از هک شدن حسابهای کاربران ايرانی خبر می دهد

شرکت گوگل اعلام کرد تلاشهايی در جهت هک کردن اين تارنما انجام گرفته است تا کاربران به ويژه کاربران ايرانی نتوانند از جی ميل استفاده کنند.

بر اساس اعلام گوگل فرد يا گروهی تلاش کرده است با استفاده از گواهی امنيتی جعلی بين کاربران و سرويسهای کدگذاری گوگل قرار بگيرد تا پيامهای کاربران را به ويژه در ايران شنود کند، يا آنها را هک کند.

گوگل می گويد بيشتر افرادی که مورد اين حمله سايبری قرار گرفته اند، در ايران هستند.

روزنامه انگليسی گاردين با انتشار اين خبر نوشته است که احتمالاً مخالفان حکومت اسلامی ايران مورد اين حمله قرار گرفته اند.

براساس روشهای گوگل، پيامهای کاربران با استفاده از يک نوع گواهی بنام اس-اس- ال محفوظ و ايمن نگاه داشته می شود. اما به گزارش گوگل هکرها با استفاده از گواهی جعلی توانسته اند بين کاربران و سرويسهای کدگذاری شده گوگل قرار بگيرند. مرجع صدور اين گواهی ها يک شرکت هلندی موسوم به ديجی نوتار است.

اين روزنامه نوشته است که يک کاربر ايرانی متوجه جعلی بودن گواهی شده و در اتاق گفتگوی گوگل در مورد آن پرسيده است. به گزارش رسانه های ايران در چند روز اخير شبکه اينترنت ايران با اختلالات شديدی روبرو بوده است.

شرکتهای گوگل، مايکروسافت، و موزيلا فاير فاکس اعلام کرده اند که تا اطلاع بعدی از گواهی هايی که به وسيله شرکت هلندی ديجی نوتار صادر می شود، استفاده نخواهند کرد.

گوگل به کاربرانش، به ويژه کاربران ايرانی توصيه کرده است که برای جلوگيری از تجسس ناخواسته، مرورگرها و سيستم عامل خود را به روز و به هشدارهای امنيتی توجه کنند.

XS
SM
MD
LG