لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۶

چین تجدید اجازه کار گوگل را در آن کشور تایید کرد


چین روز یکشنبه تایید کرد که اجازه کار و فعالیت گوگل را در آن کشور تجدید کرده است.

شین هوآ، خبرگزاری رسمی چین، به نقل از یکی از مقام های وزارت فن آوری اطلاعات و صنایع گفته است که دولت اجازه کار شرکت تکنولوژی اطلاعات «گوشیانگ» را که وب سایت گوگل را در چین اداره می کند، تجدید کرده است. شرکت گوگل که مرکز آن در آمریکا قرار دارد روز جمعه اعلام کرده بود که اجازه کار آن در چین تجدید شده است.

در ماه مارس گوگل به طور خودکار، کاربران چینی را به وب سایتی که مرکز آن در هنگ کنگ قرار داشت منتقل کرد تا از سانسور اینترنت توسط مقام های چینی جلوگیری کند، ولی آن شرکت اینترنتی در واکنشی به تهدید چین که گفته بود اجازه کار آن را لغو خواهد کرد، در مقررات و سیاست کار خود تجدید نظر کرد. در اواخر ماه ژوئن، گوگل لینکی را در سایت هنگ کنگ خود و در صفحه اول و اصلی چین نصب کرد که اجازه می داد کاربران به سایت سانسور نشده دسترسی داشته باشند ولی به طور خود کار آنها را به آن سایت منتقل نمی کرد.

گوگل، جستجو در سایت هنگ کنگ را سانسور نمی کند ولی دولت چین می تواند کاربران داخل کشور را از دسترسی به برخی از وبسایت ها که کاربران می توانند آن را از طریق سایت هنگ کنگ به دست آورند، جلوگیری کند.

خبرگزاری شین هوا در گزارش روز یکشنبه خود گفته است کارگزاران گوگل در چین متعهد شده اند که قوانین چین را رعایت کنند و به دولت اجازه دهند بر کلیه محتویاتی که در اختیار کاربران می گذارند نظارت داشته باشند.

XS
SM
MD
LG