لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۹

جشن تولد ۱۸ سالگی گوگل


اگر امروز، بیست و هفتم سپتامبر به وبسایت گوگل مراجعه کنید، لوگوی متفاوتی را می بینید که در آن حرف اول نام گوگل بادکنی را باد می کند تا بقیه حروف را بنویسد، اما زیادی باد می کند و همراه با بادکنک به هوا می رود.

این لوگوی شاد و کودکانه به مناسبت تولد ۱۸ سالگی گوگل درست شده است.

جشن تولد گوگل
لطفأ صبر کنيد
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:10 0:00

اما اگر روز تولد گوگل را در خود وبسایت گوگل جستجو کنید‌، نتایج مختلفی می گیرید. در ده سال گذشته‌، بیست و هفتم سپتامبر به عنوان سالروز تولد گوگل جشن گرفته شده است، ولی در سال ۲۰۰۵‌، گوگل جشن تولدش را روز بیست و ششم سپتامبر جشن گرفت و در سال ۲۰۰۴‌ هم در روز هفتم سپتامبر.

در سایت اصلی شرکت گوگل نوشته شده که دومین Google.com در روز پانزدهم سپتامبر سال ۱۹۹۷ ثبت شد. این که چرا روز بیست و هفتم سپتامبر برای تولد گوگل در نظر گرفته شده است مشخص نیست. برخی می گویند به خاطر رقابت با شرکت «یاهو» که در سال ۲۰۰۵ ادعا می کرد ترافیکش بیشتر است‌، روز متفاوتی را به عنوان تولدش اعلام کرد که توجه ها را به سوی خود جلب کند.

شرکت گوگل‌، نخستین سرمایه اش را به مبلغ صد هزار دلار در ماه اوت سال ۱۹۹۸ دریافت کرد و آن موقع‌، هنوز اعلام موجودیت نکرده بود. یک ماه بعد‌ و در روز چهارم سپتامبر‌، نام خود را به عنوان یک شرکت در کالیفرنیا ثبت کرد. گوگل از آن پس شاهد لحظات بزرگی بوده است و شاید به همین خاطر است که خودش هم روز تولد واقعی اش را به یاد نمی آورد و تقریبا تمام ماه سپتامبر را با دکور کردن گوشه و کنار دفتر اصلی اش جشن می گیرد.

XS
SM
MD
LG