لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

کمک آمازون و گوگل به ایالت‌های آمریکا برای خدمت‌رسانی به میلیون‌ها نفر که شغل‌شان را از دست داده‌اند


 شرکت آمازون به ایالت رود‌آیلند کمک کرده است تا ظرفیت پاسخ‌گویی به مراجعان تلفنی را از ۷۴ خط به یکهزار پاسخگویی تلفنی در ثانیه افزایش دهد
شرکت آمازون به ایالت رود‌آیلند کمک کرده است تا ظرفیت پاسخ‌گویی به مراجعان تلفنی را از ۷۴ خط به یکهزار پاسخگویی تلفنی در ثانیه افزایش دهد

شرکت‌های فناوری پیشرفته، از جمله گوگل و آمازون، به ایالت‌ها کمک می‌کنند که ظرفیت‌های ارتباطی و فنی خود را به روز کنند و به این ترتیب بتوانند سریع‌تر به متقاضیان کمک‌های دولتی، پاسخ بدهند.

به گزارش وال استریت جورنال، هجوم بیش از ۳۰ میلیون شغل‌باخته به شماره تلفن‌ها و پایگاه‌های اینترنتی ادارات محلی ایالتی، نشان داد که ایالت‌ها از ظرفیت فنی لازم برای خدمت‌رسانی در سطحی گسترده بی‌بهره هستند.

کارگرانی که در اثر اجرای مقررات قرنطینه و فاصله‌گیری اجتماعی بی‌کار شده‌اند، در تماس با رسانه‌ها از دشواری ارتباط تلفنی یا کامپیوتری با ادارات محلی کار برای ثبت تقاضای کمک هزینه بیکاری شکایت دارند.

ایالت رود‌آیلند، کوچکترین ایالت آمریکا، که از تکنولوژی کامپیوتری و شبکه تلفنی قدیمی برای پاسخگویی به مراجعان اداره کار محلی استفاده می‌کرد، حالا به گفته‌ مقامات فدرال، به شرکت آمازون روی آورده است.

همان تکنولوژی‌ که شرکت آمازون برای پاسخ به مشتریان خود در روزهای شلوغ شب عید و حراج بزرگ به کار می‌برد، اکنون به اداره کار ایالت رودآیلند امکان داده است که پیش از سایر ایالات، برنامه کمک فدرال به شغل‌باختگان را به راه بیاندازد. این سیستم جدید، ظرفیت پاسخگویی تلفنی را از تنها ۷۴ خط تلفن به یکهزار مورد پاسخگویی تلفنی در ثانیه، افزایش داده است.

ایالت‌های ماساچوستز و کانزاس هم با استفاده از سیستم‌های جدیدی که به تازگی راه افتاده است، دیگر با قطع تلفن و پایگاه اینترنتی در اثر کثرت مراجعه‌کننده روبرو نشده‌اند.

تیم شرودر، مسئول راهبرد کامپیوتری بخش دولتی در واحد «گوگل کلاد» شرکت گوگل، به روزنامه «وال استریت جورنال» گفت که گوگل، در همکاری با ایالت‌ها، از جمله نیویورک و ایلینوی، نظام رایانه‌ای قدیمی آنها را نوسازی می‌کند تا آنها بتوانند به تقاضاهای بیشتری از سوی متقاضیان کمک هزینه بیکاری پاسخ بدهند.

در ایالت تگزاس، دومین ایالت آمریکا از نظر کثرت جمعیت، کمیسیون نیروی کار، با شرکت کامپیوتری «اکسنچر پی ال سی» همکاری می‌کند تا با استفاده از هوش مصنوعی، مراجعان را بلافاصله به متصدی مربوطه هدایت کند.

در همین حال دلیا گارسیا، دبیر اداره کار ایالت کانزاس، به وال استریت جورنال گفت مردم به سرعت و راحتی سفارش دادن کالا از طریق اینترنت عادت کرده‌اند. وی گفت کانزاس هنوز سیستم پاسخگویی خود را به روز نکرده و همین مراجعان را عصبانی می‌کند.

XS
SM
MD
LG