لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۳

درخشش «گلسا سرابی» در فیلم «رویاهایی که نداشتم»؛ نامزد جایزه بهترین بازیگر در جشنواره «بربنک» در لس آنجلس


«گلسا سرابی» هنرمند جوان ایرانی سال ۲۰۱۲ به آمریکا مهاجرت کرد.
«گلسا سرابی» هنرمند جوان ایرانی سال ۲۰۱۲ به آمریکا مهاجرت کرد.

«گلسا سرابی» هنرمند جوان ایرانی ساکن لس آنجلس که از سال ۲۰۱۲ به آمریکا مهاجرت کرد، در فیلم «رویاهایی که نداشتم» درخشید و نامزد جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره «بربنک» در لس آنجلس شد.

«گلسا سرابی» هرچند برنده این جایزه نشد، اما بازی او مورد توجه واقع شد.

فیلم «رویاهایی که نداشتم» (به انگلیسی: Dreams I Never Had) به کارگردانی «لیاد حجاج» و «محمود کامل» با شرکت هنرمندانی چون «مالکوم مکداول»، «رابین گیونز»، و «فیدلا گریس» ساخته شد.

«گلسا سرابی» با توجه به علاقه ای که به سینما داشت، کلاس های بازیگری را در ایران و زیر نظر «پرویز پرستویی» آغاز کرد؛ و‌لی به دلیل محدودیت های موجود در آن کشور، در سال ۲۰۱۲ به آمریکا مهاجرت کرد.

خانم سرابی پس از پشت سرگذاشتن دوره های تکمیلی در لس آنجلس، همکاری با سینماگران آمریکایی را آغاز کرد و تاکنون در چندین پروژه مستقل و بحث انگیز بازی کرده است. ​

فیلم «رویاهایی که نداشتم» ماجرای دختری است که بر خلاف میل باطنی خود در منزل یک خانواده ثروتمند اقامت دارد. او با باغبان جوانی رابطه احساسی برقرار می کند و درگیر ماجراهای غیرمنتظره ای می شود.

گلسا سرابی در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: «این فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است و یکی از نمونه های غم انگیز نقض حقوق بشر را به تصویر می کشد و در این رابطه آگاهی رسانی می کند. بازی کنار هنرمندان بزرگی مثل مالکوم مکداول که برنده جایزه اسکار است، افتخار بزرگی برای من بود.»

این هنرمند جوان وسواس زیادی در گزینش نقش های خود دارد و پروژه هایی را انتخاب می کند که پیامی مثبت و انسانی دارند؛ به ویژه آثاری که محور اصلی آنها، محدودیت ها و چالش ها زنان، تبعیض های جنسیتی، یا نقض حقوق بشر است.

او درباره چالش های خود به عنوان یک بازیگر زن ایرانی می گوید: «بازیگری شغل راحتی نیست و نمی توانید زندگی آرام و بی دردسری داشته باشید. با چالش های روزانه بسیاری در زمینه های مختلف مواجه هستید. ولی اگر در پایان روز، روح شما با چیزی جز هنرمند بودن و داشتن استاندارد هنری ارضا نمی شود تا انسان بهتر و کاملتری باشید، تمام این سختی ها را می پذیرید و با اشتیاق این مسیر را ادامه می دهید.»

گلسا سرابی در حال حاضر سرگرم بازی در چند پروژه سینمایی دیگر است که در ماه‌های آینده اکران می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG