لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۷

بازهم جنگل سوزی های استان گلستان


بازهم جنگل سوزی های استان گلستان
بازهم جنگل سوزی های استان گلستان

به گزارش خبرگزاریها، جنگل های استان گلستان بار دیگر دچار آتش سوزی شده است. هرچند مسئولان و مدیران دولتی این استان گفته اند: این آتش سوزی بحرانی نیست و تحت کنترل است.

سرهنگ تقی ایروانی فرمانده یگان حفاظت جنگل ها در این باره تاکید کرد: «جنگل‌های چالوس، بهشهر، مینودشت و گلستان از هشتم دی ماه دچار آتش‌سوزی شده بود كه این آتش‌سوزی‌ها در حال حاضر مهار شده است.»

این فرمانده یگان حفاظت جنگل ها افزود: «به نظر نمی‌رسد این آتش‌سوزی‌ها به صورت عمدی رخ داده باشد و علت وقوع آن در دست بررسی است.»

با این حال به گزارش دوستداران محلی حفظ محیط زیست و گزارشگران رسانه ها که از محل گزارش کرده اند، آتش در برخی مناطق از جنگل های شرق استان دوباره شعله ور شده و این بار جنگل سوزی در مینودشت و گالیکش گزارش شده و بر اساس اعلام منابع مردمی، بخشهایی از جنگلهای مناطق ترسه، ده چناشک و نرسه، لوه و دارآباد میوندشت و گالیکش همچنان در آتش می سوزد.

یکی از خبرگزاریها گزارش کرد همه تلاش ها برای گفتگو با حمید سلامتی مدیرکل منابع طبیعی استان گلستان پیرامون علت آتش سوزی و دامنه زیان های وارده تاکنون بی فرجام بوده و این مدیر دولتی از پاسخگویی به رسانه ها خودداری کرده است.

اما این مدیر کل منابع طبیعی گلستان چندی پیش اعلام کرده بود در جریان آتش سوزیهای سال جاری از ۲۶ آبانماه حدود ۱۳۵ فقره آتش سوزی در جنگلهای استان بوقوع پیوست.

به گفته وی بر اثر این آتش سوزیها دو هزار و ۷۰۰ هکتار از سطح عرصه های جنگلی استان دچار حریق شد که ۶۰ هکتار مربوط به جنگلهای سوزنی برگ بوده است.

او افزود: «سالانه ۱۲۰ فقره آتش سوزی در جنگلهای استان بوقوع می پیوندد. جنگلهای گلستان با ۴۵۰ هزار هکتار وسعت بخشی از جنگلهای خزری به شمار می آیند.»

بنا به تایید مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان در جریان جنگل سوزی های هفته گذشته در این استان بیش از هفتصد نفر دچار سوختگی شدند که بیست و پنج نفر از اینان دربیمارستان بستری شدند.

XS
SM
MD
LG