لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۷

اهدای جایزه « قلم طلایی آزادی » سال ٢٠١٠ به احمد زیدآبادی


اهدای جایزه « قلم طلایی آزادی » سال ٢٠١٠ به احمد زیدآبادی
اهدای جایزه « قلم طلایی آزادی » سال ٢٠١٠ به احمد زیدآبادی

«انجمن جهانی مطبوعات» جایزه «قلم طلایی آزادی» سال ٢٠١٠ خود را به احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و نویسنده ایرانی در بند اهدا می کند.

در بیانیه هیات داوران « قلم طلایی آزادی » این انجمن آمده است: « با وجودی که همه روزنامه نگاران از خطرهای ناشی از به چالش کشیدن دولت ستمگر محمود احمدی نژاد و تلاش های خودکامه آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در این زمینه آگاهی دارند، اما احمد زید آبادی به دلیل تلاش شجاعانه و مستمر خود برای دفاع از اصلاحات و حاکمیت قانون در ایران، شایسته دریافت قلم طلایی آزادی است».

آقای زیدآبادی یک روز پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بازداشت شد. وی پس از محاکمه غیرعلنی در دادگاه، به شش سال زندان، پنج سال تبعید در گناباد و محرومیت دائمی از فعالیت های سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

بیانیه مطبوعاتی « انجمن جهانی مطبوعات »، با اشاره به انتشار نامه سال ٢٠٠٠ آقای زیدآبادی از داخل زندان، این اقدام وی را به عنوان یکی از تلاش های مستمر وی برای دفاع از آزادی مطبوعات یاد کرده است.

احمد زیدآبادی عضو انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و عضو شورای مرکزی انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران است.

این جایزه روز چهارشنبه ( ١٤ مهر) در مراسم سالانه این انجمن در شهر هامبورگ آلمان به آقای زیدآبادی اهدا خواهد شد.

« انجمن جهانی مطبوعات » در سال ١٩٦١ تاسیس شد و هر سال جایزه «قلم طلایی آزادی» خود را به یک روزنامه نگار برتر جهان به دلیل فعالیت‌های آزادی خواهانه اش، هدا می کند.

فرج سرکوهی، نویسنده در سال ١٩٩٩ و اکبر گنجی، نویسنده و روزنامه نگار در سال ٢٠٠٦ جایزه « قلم طلایی آزادی » را به خود اختصاص دادند.

XS
SM
MD
LG