لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۱

اعلام جزئیات مراسم «گلدن گلوب»؛ فرش‌قرمز ‌پهن نمی‌شود، ستاره‌ها هم نمی‌آیند


انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود، «اچ اف پی ای»، جزئیات بیشتری از هفتادونهمین مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» را اعلام کرد.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، در این مراسم که نهم ژانویه در بورلی هیلتون لس آنجلس برگزار می‌شود، خبری از فرش قرمز نیست و هیچ ستاره مشهوری در آن شرکت نخواهد کرد.

به گفته انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود، برنامه به صورت ساده، بدون تماشاگر و پوشش رسانه ای برگزار می‌شود و فقط اعضای انجمن، و احتمالا تعداد محدودی مهمان در تالار حضور خواهند داشت.

انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود مدعی است که یکی از دلایل این تغییرات عمده، محدودیت‌ها و مشکلات مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا است.

این در حالی است که از مدتها قبل، بسیاری از استودیوهای فیلمسازی، شرکت‌های هنری، روابط عمومی، و حتی ستاره‌‌های بزرگ اعلام کرده بودند که به دلایلی چون عدم شفافیت، فقدان تنوع نژادی، و فساد مالی با این انجمن همکاری نخواهند کرد.

با توجه به شرایط کنونی به نظر می‌رسد اکثر نامزدهای این دوره در مراسم شرکت نمی‌کنند و بدون شک تعداد قابل توجهی نیز جوایز خود را نخواهند پذیرفت.

یکی از نامزدهای این دوره اصغر فرهادی سینماگر نامدار ایرانی است که با فیلم «قهرمان» از شانس زیادی برای دریافت جایزه برخوردار است.

این در حالی است که شرکت «آمازون»، پخش‌ کننده فیلم در آمریکای شمالی از نخستین استودیوهایی بود که همکاری خود را با انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود تعلیق کرد.

اصغر فرهادی
اصغر فرهادی

هنوز مشخص نیست که این مراسم نود دقیقه‌ای به چه صورت در دسترس علاقمندان خواهد بود چون شبکه «ان‌بی‌سی» اعلام کرده است گلدن گلوب ۲۰۲۲ را پخش نمی‌کند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، هر چند که امکان پخش زنده مراسم از طریق دیگری وجود دارد ولی احتمالا انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود را با چالش‌های حقوقی مواجه می‌کند زیرا حق پخش انحصاری برنامه در اختیار شبکه ان‌بی‌سی است.

به گفته انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود، این مراسم نود دقیقه‌ای علاوه بر معرفی برندگان، شامل بخش‌های دیگری از جمله معرفی برنامه‌های جانبی و فعالیت‌های انساندوستانه این انجمن خواهد بود.

این انجمن که در ماه‌های گذشته با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده است، تلاش می‌کند تا با ایجاد تغییرات عمده، ساختار خود را اصلاح کند ولی ظاهرا به زمان بیشتری برای بازسازی اعتبار از دست رفته نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG