لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۸

نامزدهای جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۹: «معاون» و «ستاره‌ای متولد می‌شود» در صدر فیلم‌ها


نامزدهای جوائز گلدن گلوب اعلام شد و فیلم سیاسی «وایس» یا «معاون» نامزد بیشترین جوائز شده است. این فیلم کمدی تلخی در مورد «دیک چینی» به عنوان معاون جرج بوش، رئیس جمهوری امریکا در سال ۲۰۰۰ است و این که چگونه از قدرتش برای تغییری بازگشت ناپذیر در آمریکا و دنیا بهره برد.

«معاون» فیلمی است با بازی چهره های بسیار برجسته از جمله «کریستن بیل» در نقش دیک چینی، «سم راکول» در نقش جرج بوش، و «استیو کرل» در نقش دونالد رامسفلد وزیر دفاع وقت.

فیلم نامزد ۶ جایزه، از جمله بهترین فیلم کمدی، بهترین کارگردانی، و بهترین بازیگر مرد، شده است.

دیگر نامزدهای رده کمدی فیلم های «آسیایی‌های خرپول»، «مورد علاقه»، «کتاب سبز»، و «بازگشت مری پاپینز» هستند.

در رده درام، فیلم های نامزد از این قرارند: فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه»، فیلم «بلک کلنزمن» در مورد نژادپرستی در آمریکا، «بوهمین رپسودی» شرح حال فردی مرکوری خواننده گروه راک کویین، «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»، و «ستاره ای متولد می شود» با بازی و کارگردان بردلی کوپر و هنرنمایی لیدی گاگا نامزد شده اند.

فیلم «ستاره ای متولد می شود» با بازی بردلی کوپر و لیدی گاگا

این فیلم نامزد ۴ جایزه دیگر هم شده است و در واقع بعد از فیلم «معاون» نامزد بیشترین تعداد جوائز، از جمله بهترین بازیگر زن برای لیدی گاگا و بهترین بازیگر مرد و بهترین کارگردانی برای بردلی کوپر، شده است. این فیلم برای ترانه «شَلو» یا کم عمق هم نامزد بهترین ترانه اوریجینال شده است.

ترانه «شَلو» در حال حاضر ۹ هفته است که در فهرست ۱۰۰ ترانه برتر بیلبورد آمریکا قرار داده و منتقدان این اثر را شایسته جایزه اسکار می دانند.

مراسم اهدای جوائز گلدن گلوب ۶ ژانویه ۲۰۱۹ برابر با ۱۶ دی ماه امسال برگزار خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG