لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۴

اسامی نامزدهای جوایز سینمایی گلدن گلوب اعلام شد


اسامی نامزدهای جوایز سینمایی گلدن گلوب اعلام شد
اسامی نامزدهای جوایز سینمایی گلدن گلوب اعلام شد

فیلم «روی هوا» با شرکت جورج کلونی در ٦ رده بندی مختلف و فیلم موزیکال « ٩» درباره زندگی فیلمساز معروف ایتالیایی فدریکو فلینی و زنان زندگی او ساخته راب مارشال در پنج رده بندی مختلف نامزد دریافت جوایز گلدن گلوب امسال شدند.

به گزارش نشریه هالیوود ریپورتر، اسامی نامزدهای جوایز گلدن گلوب که یکی از مهم ترین و معتبرترین جوایز سینمایی آمریکا به شمار می رود در دوبخش مربوط به سینما و فیلم ها و سریال های تلویزیونی اعلام شد.

«آواتار»Avatar تازه ترین اثرجیمز کامرون کارگردان فیلم موفق«تایتانیک»Titanic این بار با یک انیمیشن کم نظیر به صحنه آمده است. فیلمی که از جلوه های ویژه تازه ابداع شده و بی سابقه ای برخوردار است و یک دنیای سراسرخیالی که از ذهن این کارگردان نشات گرفته است را به تماشاگر عرضه می کند. فیلم «قفسه درد» Hurt Locker ساخته کاترین بیگولو، چالش های سربازان آمریکایی متخصص خنثی سازی بمب های ساعتی را در خطوط جلوی جبهه به نمایش گذاشته است. فیلم «پرشس» داستان یک دختر چاق سیاهپوست و زندگی غم انگیز او درمحله هارلم، فیلم«لعنتی های مفتضح» تازه ترین ساخته کونتین تارانتینو و «روی هوا» به نوشته وfکارگردانی جیسون ریتمن و با شرکت جورج کلونی نامزدهای جایزه بهترین فیلم درام سال گلدن گلوب هستند.

نامزدهای جایزه بهترین فیلم کمدی یا موزیکال سال عبارتند از: « ٥٠٠ روز تابستان»، «خماری»، «مسئله پیچیده است» و «جولی و جولیا» با شرکت مریل استریپ و « ٩» موزیکالی با شرکت «دنیل دی لوئیس»، «پنه لوپه کروز»، «جودی دنچ»، «نیکول کیدمن» و «سوفیا لورن».

فیلم «آواتار» جیمز کامرون و «لعنتی های مفتضح» تارانتینو هریک در چهار بخش مختلف نامرد دریافت جوایز گلدن گلوب که در اوائل سال ٢٠١٠ به برندگان آن اهدا می شود هستند.

ساندرا بولاک برای ایفای نقش اول فیلم «نقطه کور» و هم چنین در بخش بهترین بازیگر زن سال در یک نقش کمدی یا موزیکال در فیلم «پیشنهاد» نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شد ودر این دو رده بندی با چهره های سرشناس سینما ازجمله «مریل استریپ» که برای دو فیلم «جولی و جولیا» و «مسئله پیچیده است» نامزد جایزه بهترین بازیگر زن سال شده است رقابت خواهد کرد.

مت دیمن هم در دورشته نامزد دریافت جوایز گلدن گلوب است. بهترین بازیگر مرد سال یک نقش درام برای فیلم «شکست ناپذیر» ساخته کلینت ایستوود و بهترین بازیگر مرد موزیکال یا کمدی برای فیلم «خبرچین».

کونتین تارانتینو هم برای فیلم «لعنتی های مفتضح» در دو بخش مختلف فیلمنامه نویسی و کارگردانی نامزد دریافت این جایزه شده است.

در بخش فیلم های خارجی سال، «باریا» از ایتالیا، « آغوش های شکسته» تازه ترین کار پدرو آلمادوار از اسپانیا، فیلم «یک پیشگو» از فرانسه و یک فیلم برنده چند جایزه سینمایی اروپایی از آلمان به نام «روبان سفید» درباره وقایع جنگ اول جهانی برای دریافت جایزه گلدن گلوب رقابت خواهند کرد.

کلینت ایستوود یک بار دیگر با فیلم «شکست ناپذیر» به نامزدی جوایز گلدن گلوب دست یافته است و مورگان فریمن برای بازی درنقش نلسون ماندلا در همین فیلم کاندید دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر درام سال است. هم چنین جف بریجز که با فیلم «قلب دیوانه» توانسته است یک بار دیگر مهارت های بازیگری خود را به نمایش بگذارد. او در رده بندی بهترین بازیگر مرد سال یک نقش درام علاوه بر جورج کلونی با کالین فیرٍث برای بازی درفیلم «یک مرد تنها» و توبی مگوایر برای بازی در فیلم برادران رفابت خواهد کرد.

بهترین بازیگران زن در یک نقش درام امیلی بلانت برای فیلم «ویکتوریای جوان» ساندرا بولاک برای فیلم «نقطه کور» هلن میرن برای «ایستگاه آخر»، کری مک مالیگان برای «یک آموزش» و گابوری سیدیبه برای «پرشس» برمبنای رمان فشار نوشته سافایر هستند.

در رده بندی فیلم های انیمیشن پنج فیلم نامزد جایزه عبارتند از:«ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی»، «آقای فاکس شگفت انگیز»، «کورالاین»، «پرنسس و قورباغه» و Up یا«بالا».
XS
SM
MD
LG