لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۳

آسوشیتدپرس: از سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۶ هزار مهاجر جان خود را از دست دادند


گزارش تحقیقی خبرگزاری آسوشیتدپرس، که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می دهد از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون دست کم ۵۶ هزار و هشتصد مهاجر در سراسر جهان جان خود را از دست داده یا ناپدید شده‌اند.

این رقم تقریبا دو برابر آمار سازمان ملل متحد (تنها مرجع رسمی جهانی) برای شمارش چنین قربانیانی است.

سازمان بین المللی مهاجرت، وابسته به سازمان ملل متحد، آمار مهاجرانی که جان خود را از دست داده اند، تا تاریخ ۱ اکتبر، ۲۸ هزار و پانصد نفر اعلام کرده است. اما آسوشیتدپرس می گوید مرگ یا ناپدید شدن ۵۶۸۰۰ مهاجر را مستند کرده است؛ آماری که به گفته این خبرگزاری از روش های دیگر، از جمله اخذ آمار گروه های بین المللی، به دست آورده است.

آمار رسمی سازمان ملل عمدتا روی اروپا متمرکز است.

آسوشیتدپرس با اشاره به سخت تر شدن رویکرد اروپایی ها علیه مهاجران می نویسد، در آوریل ۲۰۱۵ بیش از ۸۰۰ مهاجر که در یک کشتی بودند، در آب های ساحلی ایتالیا غرق شدند.

بازرسان ایتالیایی وعده داده بودند که غرق شدگان و خانواده‌ آنها را شناسایی کنند، اما پس گذشت سه سال و با روی کار آمدن یک دولت پوپولیست، منابع مالی این کار قطع می شود.

آسوشیتدپرس می گوید فراتر از اروپا، در مورد مهاجران قربانی در مناطق دیگری مانند آمریکای جنوبی که در آن شهروندان ونزوئلا در میان بزرگترین گروه مهاجران جهان قرار دارند، یا در قاره آسیا، اطلاعات زیادی در مورد قربانیان در دسترس نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG