لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۴

مقام‌های آمریکا نگران نبرد ناهماهنگ بخش خصوصی علیه شیوع حملات سایبری در جهان هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام های امنیتی در این روزها در توصیف خطراتی که ایالات متحده در فضای سایبری با آن روبرو است تعارف ندارند.

وکیل ارشد «سازمان امنیت ملی» آمریکا هفته پیش در کنفرانسی هشدار داد: «فکر می کنم همه ما می دانیم که در میانه شیوع حملات سایبری در جهان هستیم.»

گلن گرستل، وکیل ارشد «سازمان امنیت ملی» ایالات متحده، به این بسنده نکرد: «من فکر می‌‌کنم اگر بگوییم اوضاع از این هم بدتر خواهد شد...، ارزیابی منصفانه‌ای باشد. فرصت‌‌های شرارت سایبری با سرعتی فزاینده افزایش می یابد... [اما] فرصت ها برای توانایی دفاع ما در برابر آن با همان سرعت افزایش نمی یابد.»

هزینه ها بسیار چشمگیر است.

«مرکز شکایات جرایم اینترنتی» در «اف بی آی (اداره پلیس فدرال)» در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۵۱ هزار شکایت در دست داشته است که طی آن شرکت ها و افراد بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از دست داده اند.

مقام های مسئول می گویند این تنها پرونده هایی است که از آنها اطلاع داریم. بسیاری دیگر هم هستند که گزارش نمی شوند و اثرات شان هم کم نیست.

تونیا یوگورتز، معاون مدیرکل امور سایبری در اف بی آی، می گوید: «بخش عمده آن چه برای ما در ایالات متحده مهم است در دست بخش خصوصی است. ... آسیب پذیری ها و فرصت های در دسترس افراد بدخواه کم نیست. ما صرفا شاهد پیچیده تر شدن چشم انداز پیش رو هستیم.»

هر چند ایالات متحده در بازپس گرفتن منابع مالی گم شده یا به سرقت رفته به توفیق هایی دست یافته است، اما «اف بی آی» درصد این موفقیت در سال ۲۰۱۸ را حدود ۷۵ درصد گزارش کرده است. آسیب های ناشی از سرقت داده ها و اسرار تجاری همچنان باقی است.

در آمریکا حمله سایبری متقابل به هکرها قانونی نیست و شرکت ها و افراد از چنین امکان و اجازه ای برخوردار نیستند.

تلاش ها در کنگره برای تغییر قانون هم نتیجه بخش نبوده است.

بعضی شرکت های نرم افزاری پذیرفته اند در این حوزه با دولت همکاری کنند و اقدام های یکجانبه را به اطلاع نهادهای مسئول برسانند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG