لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۲

شگفتی های طبیعی در آثار آبگینه


جاش سیمپسون، هنرمند شیشه گر شیفته شگفتی های طبیعی جهان است و زیبایی آن ها را در بشقاب ها و دیگر آثار آبگینه ساخت خود منعکس می کند. آثار شیشه ای او شبکه کهکشان ها و سیارات هستند.

او می گوید همه آثار من یا چشم اندازی از ایستادن روی زمین و یا نگاه کردن به آسمان دارند، یا در آسمان بودن و یا نظاره کردن سیاره ای شبیه زمین و یا حتی سیاره ای کمی خیالی تر.

نمایشگاه صنایع دستی اسمیتسونین

جاش سیمپسون ماساچوستی نیز همچون بسیاری از هنرمندان آمریکایی آثار هنری خود را به نمایش می گذارد. «نمایشگاه صنایع دستی اسمیتسونیان» یکی از معتبرترین و خوشنام ترین نمایشگاه مورد علاقه او است که هر سال در واشنگتن برگزار می شود.

با این وجود، چالش اصلی پذیرفته شدن نمایش آثار در نمایشگاه صنایع دستی اسمیتسونین است. هر سال، از ۱۲۰۰ متقاضی حدود ۲۰ هنرمند رشته سرامیک، آبگینه، فلز، مبلمان، چوب و هنر پوشاک و جواهرات برگزیده می شوند.

در حالی که سیمپسون ۳۰ سال است که برای شرکت در این نمایشگاه اقدام می کند، فقط ۳ بار موفق به پذیرش و نمایش آثار خود در این موزه شده است. او می گوید احتمالاً گرفتن پذیرش از دانشگاه هاروارد از ورود به این نمایشگاه آسان تر است.

چالش رسیدن به نمایشگاه

در حالی که چالش، رسیدن به نمایشگاه است، کیم، برادر سیمپسون ۴۸ ساعت پیش از افتتاح نمایشگاه، از منزل این هنرمند تا «ساختمان موزه واشنگتن» ۸ ساعت رانندگی کرد و آثار آبگینه و شیشه ای را از ماشین خالی کرد. این دو برادر روز بعد بسته بندی ها را باز و غرفه خود را برپا کردند.

سیمپسون می گوید: «من واقعاً این نمایشگاه را دوست دارم چون خیلی زود عکس العمل و نظر مردمی که از کنار فضای ویژه نمایش آثار من رد می شوند، را می بینم ... و من معمولاً واکنش های خیلی خوبی از مردم می گیرم و این برای من، در مقام یک هنرمند، خیلی خوب است.»

نمایشگاه صنایع دستی همچون نمایشگاه اسمیتسونین نیز مکان خوبی برای یافتن خریداران احتمالی هستند.

سیمپسون می گوید: «برای من، هنرم در شیشه انعکاس می یابد ... اما هر قطعه شیشه ای که شما می خرید، بخشی از من را با خود می برید».

سیمپسون امیدوار است که هنر او منبع الهام باشد.

«من امیدوارم این آثار نوعی هیجان و شعف به وجود بیاورد که من از دیدن تصاویر تلسکوپ فضایی هابل گرفتم.»

الهام آسمانی

کیدی کولمن، همسر سیمپسون فضانورد است که تا به حال ۳ بار به فضا سفر کرده است. سیمپسون در ساخت آثار خود از همسرش الهام گرفته است.

با وجودی که سیمپسون سالها پیش از آن که با کولمن آشنا شود، گوی های شیشه ای می ساخته، اما علائق مشترک آن ها در فضای ماورای زمین به متحول شدن آثار او کمک بسیاری کرده است.

سیمپسون گفت «او هزاران تصویر برای من آورد و این تصاویر به من کمک کرد تا اطلاع رسانی کنم».

کاتلین وایت کوئهرسن، داوطلب نمایشگاه اسمیتسونین عاشق یکی از آثاری شده است که سیمپسون ساخته است.

او می گوید «زمانی که آثار او را دیدم، به سمت آن ها جلب شدم، به ویژه آبگینه های آبی که آنقدر درخشان بودند و ما را به سمت پیچیدگی طبیعت شیشه می شود».

سیمپسون امیدوار است که سال دیگر نیز در این نمایشگاه شرکت کند. او می گوید باید دعا کنم و ببینم که چطور دوباره پذیرفته بشوم.
XS
SM
MD
LG