لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۹

بازیگران فیلم «گلادیاتور» در مراسم خیریه در کلوسیوم رم جمع شدند


«راسل کرو»، «کانی نیلسن» و دیگر بازیگران و دست اندرکاران فیلم گلادیاتور در برنامه ویژه ای در رم گرد هم آمدند. در این برنامه که در بنای تاریخی کلوسیوم رم برگزار شده بود، فیلم موفق «گلادیاتور» که ۱۸ سال پیش توسط «ریدلی اسکات» ساخته شد و ۵ جایزه اسکار برد نیز اکران شد.

هدف از برگزاری این رویداد جمع آوری پول برای مبارزه با بیماری فلج اطفال بود. در آمد بلیط های ورود به این رویداد به یک سازمان مبارزه با فلج اطفال اهدا خواهد شد.

فیلم گلادیاتور در سال ۲۰۰۰ ساخته شد و در اسکار ۲۰۰۱ اسکار بهترین بازیگر مرد (برای راسل کرو)، بهترین فیلم، بهترین طراحی لباس، بهترین صداگذاری و بهترین جلوه های ویژه را از آن خود کرد. به علاوه نامزد ۷ جایزه اسکار دیگر هم شده بود.

راسل کرو پیش از اکران فیلم به حاضران گفت «امشب گلادیاتور رو برای اولین بار بعد از نخستین اکران ویژه آن تماشا خواهم کرد. مردم رم ارتباط خاصی با این فیلم دارند . تماشای این فیلم در کنار آنها برای من تجربه پر از احساسی خواهد بود.»

خانم کانی نیکلسن، از دیگر بازیگران فیلم تاکید کرد «ما همه قدرت و مسئولیت توانمند سازی مردم در سراسر دنیا را داریم و حمایت از سلامت امری ضروری است.

اقدام برای مبارزه با فلج اطفال در کره زمین، تاکنون موارد ابتلا به این بیماری را ۹۹و ۹ دهم درصد کاهش داده و امید بر این است که آگاهی سازی بیشتر در این مورد، آن یک دهم درصد دیگر را هم از میان ببرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG