لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۰

رودی جولیانی: اشتباه نکنید، روحانی از احمدی‌نژاد بیشتر آدم کشته است


آقای جولیانی در نیویورک با صدای آمریکا گفتگو کرد.
آقای جولیانی در نیویورک با صدای آمریکا گفتگو کرد.

رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، می‌گوید که فرانسه و دیگر کشورها باید به پشتیبانی خود از رژیم حاکم بر ایران پایان دهند.

آقای جولیانی در گفت‌وگویی با صدای آمریکا در مورد بحث مذاکره با ایران گفت:‌ «موثرترین کاری که می‌تواند انجام شود این است که [امانوئل] ماکرون، رئیس جمهوری [فرانسه] بایستد و بگوید جلوی پول دادن کشورش به تروریست‌ها را می‌گیرد. اگر به ایران پول بدهید،‌ یعنی به تروریست‌ها پول داده‌اید. ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است. در نتیجه این اروپا است که باید بیدار شود و بداند اگر به ایران پول بدهند، خرج تروریسم می‌شود.»

رودی جولیانی روز سه‌شنبه دوم مهر ماه و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: «متاسفانه باراک اوباما چنین کاری کرد. او بیش از یک میلیارد دلار به ایران پول داد. پرداخت پول به یک کشور تروریست شاید خطرناک‌ترین کاری باشد که یک رئیس جمهوری آمریکا در طول تاریخ انجام داده است. حتی اگر آنها بگویند این پول خودشان بوده، این پول باید به رژیم جدیدی داده می‌شد؛ رژیمی که از زنان محافظت می‌کرد و مردم را نمی‌کشت. او [اوباما] به آدمکشان پول داد. فرانسه باید این کار را متوقف کند.»

وی گفت: «کشور ما تحت رهبری پرزیدنت ترامپ مسیرش را درست کرده است و دیگر از آدم‌کشان پشتیبانی نمی‌کند. مردم فرانسه - کشوری با آن پیشینه طولانی در زمینه حقوق بشر، دموکراسی، و کرامت مردم - باید از این که رئیس جمهورشان اجازه می‌دهد فرانسوی‌ها با ایران تجارت کنند، شرمسار باشند. اگر این کار متوقف شود کار [رژیم ایران] هم تمام است.»

شهردار سابق نیویورک گفت: «دو بحث در مورد مذاکره کردن یا مذاکره نکردن با ایران وجود دارد. از یک طرف مذاکرات پرزیدنت ترامپ حتی با دشمنان روش موثری بوده که بتوان برخی موضوعات را دنبال کرد. از طرف دیگر، من در مورد گفت‌وگو با قاتل‌ها واکنش غریزی دارم. به همین دلیل بود که یاسر عرفات را از کنفرانس سازمان ملل بیرون انداختم. چون او ۲۷ آمریکایی را کشته بود و برایم قابل درک نبود که چرا باید حضور داشته باشد.»

آقای جولیانی افزود: «این‌ها قاتل هستند. اشتباه نکنید که روحانی یک آدمکش است. او بیشتر از محمود احمدی‌نژاد آدم کشته است و ۴۰ سال است که دارد این کار را می‌کند. و کسی که در کنار او می‌ایستد نیز در آدم‌کشی از او بدتر است. برای همین باید بدانید که دارید با آدم‌کشان ملاقات می‌کنید. برخی مواقع به نفع جهان باید این کار را بکنید؛ ولی برخی مواقع روش موثر این است که منزوی‌شان کنید.»

رودی جولیانی: پرزیدنت روحانی یک آدمکش است؛ او از احمدی‌نژاد بیشتر آدم کشته است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG