لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

دو فرد مرتبط با جولیانی برای نقض قوانین مالی کارزارهای انتخاباتی بازداشت شده‌اند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دو فرد مرتبط با رودی جولیانی، وکیل شخصی پرزیدنت دونالد ترامپ، به اتهام پرداخت های غیرقانونی به کمپین های انتخاباتی ایالات متحده بازداشت شده اند.

یک مقام پلیس می گوید لِو پارناس، شهروند آمریکایی متولد اوکراین، و ایگور فرومن، شهروند آمریکایی متولد بلاروس، چهارشنبه شب در ایالت ویرجینیا بازداشت شدند.

انتظار می رود این دو نفر پنج شنبه عصر در اولین جلسه دادگاهشان در شهر آلکساندریا در ویرجینیا حاضر شوند.

بنا بر گزارش ها، پارناس و فرومن به جولیانی در تحقیقات درباره ادعای فساد علیه جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، و هانتر بایدن، پسرش، کمک کرده اند. اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده که تحقیقات برای استیضاح پرزیدنت ترامپ را پیش می برند قرار است پنج شنبه با پارناس و جمعه با فرومن صحبت کنند.

در این اعلام جرم به دو متهم دیگر به نام‌های آندرس کوکوشکین، متولد اوکراین، و دیوید کوریا، شهروند آمریکایی، اشاره شده است.

کوکوشکین در بازداشت است و پنج شنبه در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو حاضر خواهد شد. کوریا تحت پیگرد قرار دارد.

این چهار نفر متهم هستند که برای افزایش نفوذ سیاسی «در توطئه انتقال پول خارجی به نامزدهای انتخاباتی در سطح فدرال و ایالتی نقش داشته اند.»

بر مبنای این اعلام جرم ۲۱ صفحه ای، آنها برای پنهان کردن منابع غیرقانونی کمک های مالیشان شرکتی با مسئولیت محدود پدید آورده بودند.

ظاهرا پارناس و فرومن در سال ۲۰۱۸، از طریق یک شرکت تولید گاز طبیعی موسوم به «گلوبال انرژی پرودیوسرز»، ۳۲۵ هزار دلار به یک «کمیته اقدام سیاسی» طرفدار ترامپ کمک مالی کرده بودند. این دو ۱۵ هزار دلار دیگر هم به یک کمیته سیاسی دیگر پرداخت کردند.

اما منابع مالی این کمک ها برخلاف ادعای پارناس و فرومن یک مبادله مالی خصوصی بین فرومن و طرف های سوم بوده است.

بنا بر ادعاها، پارناس و فرومن تعهد کرده بودند ۲۰ هزار دلار برای یک نماینده کنگره جمع آوری کنند.

در اعلام جرم ذکر شده، ظاهرا زمانی که پارناس و فرومن این تعهد را داده بودند، پارناس در ملاقاتی با این نماینده کنگره تلاش کرده بود از او برای برکناری ماری یووانوویچ، سفیر وقت آمریکا در اوکراین، کمک بگیرد. این تلاش گویا به درخواست دست کم یک مقام اوکراینی انجام گرفته بود.

پرزیدنت ترامپ در تاریخ بیستم ماه مه یووانوویچ را به واشنگتن فراخواند. رئیس جمهوری آمریکا در مکالمه تلفنی ۲۵ ژوئیه با ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، از یووانوویچ انتقاد می کند. زلنسکی از منتقدان ماری یووانوویچ بود.

قرار است یووانوویچ روز جمعه در برابر کمیته های تحقیق کنگره برای استیضاح پرزیدنت ترامپ حاضر شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG