لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۳

مبارزه انتخاباتی گينگريچ و رامنی شديدا شخصی شده است


مبارزه انتخاباتی گينگريچ و رامنی شديدا شخصی شده است
مبارزه انتخاباتی گينگريچ و رامنی شديدا شخصی شده است

در حال حاضر کانديدا‌های جمهوريخواه به شدت سر گرم مبارزه برای پيروزی در ايالت فلوريدا هستند، ايالتی که مي‌تواند ۵۰ نماينده آن را در کنوانسيون حزب به برنده انتخابات مقدماتی آن ايالت، اختصاص دهد. اين کنوانسيون در ماه اوت برگزار خواهد شد.

اما مبارزه بين ۴ کانديدای جمهوريخواه و بويژه بين ۲ تن‌ از آنان شديدا شخصی شده است. ميت رامنی، فرماندار پيشين ايالت ماساچوست، و نوت گينگريج، يکي‌از روسای پيشين مجلس نمايندگان آمريکا، در مناظره اخير تلويزيونی خود به شدت به يکديگر حمله کردند و اين حملات لفظی در چند روز گذشته، جمهوريخواهان را نگران کرده است که مبادا يکپارچگی حزب متزلزل شود. تا بحال، هيچ يک از اين ۲ کانديدا حاضر نشده اند حملات لفظی به يکديگر را کنار گذارند.

هرمن کين تنها کانديدای آفريقايی تبار جمهوريخواهان که به دليل اتهامات جنسی، ‌خود از مبارزه انتخاباتی کنار کشيده بود، رسما حمايت خود را از نوت گينگريج اعلام کرد.

در همين حال، نوت گينگريج از يکی ‌ديگر از کانديداهای جمهوريخواه، ريک سانتروم سناتور پيشين ايالت پنسيلوانيا که گفته می شود روز به روز طرفداران بيشتری کسب می کند، خواسته است به نفع وی کناره گيری کند. گينگريج به کسانيکه می‌خواهند به سانتروم رای بدهند مي‌گويد از دادن رای به وی خودداری کنند و به او رای دهند. رطيس پيشين مجلس نمايندگان آمريکا مي‌گويد تنها با پيوستن طرفداران سناتور سانتروم است که وی مي‌تواند کفه را از سوی ميت رامنی ميانه رو، بسوی خود در مقام يک جمهوريخواه محافظه کار، متمايل کند.

آخرين نظرسنجی ها حکايت از عقب افتادن نوت گينگريچ از ميت رامنی در آرا پيش بينی شده برای ايالات فلوريدا دارد.

XS
SM
MD
LG