لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

ابوالفضل قدیانی: عمال استبداد دینی می‌خواهند خامنه‌ای را فردی رئوف معرفی کنند


Abolfazl Ghadiani, Iranian political activist, ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی
Abolfazl Ghadiani, Iranian political activist, ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی در ایران می‌گوید وقایع یک ماه اخیر نشان از استیصال حکومت جمهوری اسلامی در مقابل «مقاومت مدنی مردم» ایران دارد.

آقای قدیانی که با محمد حبیبی فعال صنفی معلمان دیدار کرد، با اشاره به آزادی زندانیان سیاسی در هفته‌های اخیر و ختم پرونده معترضان گفت این آزادی‌ها «تحت عنوان عفو، نشانه‌ای آشکار از استیصال حکومت در مقابل مقاومت مدنی مردم و نگرانی در مورد تداوم نظام سیاسی فعلی» است.

وی گفت: «گام اول در گذار به سوی یک دموکراسی سکولار، آمادگی اذهان عمومی و باور به فروپاشی ساختارهای پوسیده حکومت فعلی است که این ناکارآمدی و عدم توانایی کنترل آن در تمامی عرصه‌ها پیش روی جهانیان است.»

به نوشته سایت خبری کلمه، آقای قدیانی از «اجماعی که بین نیروهای سیاسی متعهد به دمکراسی در داخل و خارج بر سر فوریت و اولویت پایان دادن به حکومت استبداد دینی شکل گرفته» استقبال کرده است.

این فعال سیاسی افزود: هرچند عمال استبداد دینی می‌خواهند تصویر یک فرد رئوف را از علی خامنه‌ای ارائه دهند این خیالی باطل است و مردم داغدار ایران جنایت‌ها و جرائم سازمان یافته‌ای که وی علیه بشریت و نه فقط علیه آحاد ملت ایران بلکه علیه ملت‌های منطقه و سایر ملل مرتکب شده است را فراموش نخواهند کرد و اجرای عدالت در حق آمران و عاملان کشتارها و اعدام‌ها و بسط خفقان و سرکوب آزادی‌ها، از جمله مهم‌ترین مطالبات به حق ایرانیان است.

ابوالفضل قدیانی ۸۳ ساله، از مخالفان علی خامنه‌ای است که در یک دهه گذشته در نامه‌ها و سخنرانی‌های خود خواستار برکناری او شده است.

آقای قدیانی در ده سال اخیر چندبار زندانی شد.

XS
SM
MD
LG