لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۹

دهها هزار نفر در آلمان عليه تمديد مهلت بهره برداری از نيروگاههای اتمی تظاهرات کردند


دهها هزار نفر از شهروندان آلمان روز شنبه در اعتراض به طرح تمديد مهلت بهره برداری از نيروگاههای اتمی آن کشور، دست به تظاهرات زدند. دولت ائتلافی صدر اعظم آلمان موافقت کرد مدت فعاليت نيروگاههای اتمی آلمان بطور متوسط تا ۱۲ سال آينده ادامه يابد.

معترضان به منظور تهييج افکار عمومی کشور عليه مواضع و سياستهای دولت ائتلافی دست راستی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، روز شنبه در برلين دست به تظاهرات زدند.

تظاهر کنندگان با انجام يک راهپيمايی آرام در اطراف مقر دولت در برلين از دولت خانم مرکل خواستند از تصميم خود در زمينه تمديد مهلت فعاليت نيروگاههای اتمی کشور دست بردارد.

تظاهر کنندگان پلاکاردهايی با خود حمل می کردند که شعارهايی در رد استفاده از انرژی اتمی بر آنها نوشته شده بود. آنها با وجود هوای بارانی به خيابانها آمده بودند تا از خانم مرکل بخواهند به وعده سلف خود، گرهارد شرودر، در زمينه بستن نيروگاههای اتمی کشور تا سال ۲۰۲۱ ميلادی عمل کند.

اما دولت آلمان می گويد تا زمانيکه کشور دسترسی کافی به منابع انرژی های سبز نداشته باشد، ادامه کار اين نيروگاهها برای تأمين برق مورد نياز کشور لازم است.

يوخن استی، سخنگوی شبکه ضد هسته ای در آلمان، می گويد «ما تا زمانيکه همه نيروگاههای اتمی در کشور بسته نشود، از پا نخواهيم نشست.» تظاهرات بعدی قرار است اوايل ماه اکتبر در مونيخ و اشتوتگارت برگزار شود.

XS
SM
MD
LG