لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۸

سياستمداران آلمان عهد می کنند با نئونازی ها مبارزه کنند


سياستمداران آلمان عهد می کنند با نئونازی ها مبارزه کنند
سياستمداران آلمان عهد می کنند با نئونازی ها مبارزه کنند

پارلمان آلمان موج قتل های نئونازی که مهاجران را هدف می گيرد، و ناتوانی پليس در متوقف ساختن آن را محکوم کرده است.

تمام اعضای پارلمان، در نشانه نادری از وحدت، روز سه شنبه بپا خاستند و تاسف خود را از ناتوانی کشور در حفاظت از مهاجران در برابر تندروها ابراز داشتند. رييس پارلمان آلمان انتقاد گسترده از پليس بدليل متوقف نساختن جنايات يا ارتباط با آنها را تاييد کرد و گفت: ما عميقا شرمنده هستيم.

نمايندگان، اعلاميه مشترکی تصويب کردند که قول می دهد برای تحقيق در باره قتل ها و اجرای اقداماتی جهت جلوگيری از تکرار آنها از هيچ کوششی فروگزار نشود.

يک گروه کوچک نئونازی که خود را «سوسياليست ملی زيرزمينی» می نامد به کشتن ۹ کاسبکار مهاجر، هشت ترک تبار و يک يونانی، متهم است. يک پليس زن نيز در سلسله قتل هايی که در سال ۲۰۰۰ آغاز و در ۲۰۰۷ تمام شد، هدف گلوله قرار گرفته است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، هفته گذشته قتل ها را ترور دست راستی و بی آبرويی برای آلمان ناميد. او خواهان کوشش هماهنگ برای تعقيب مسئولان، همراه با حرکت جديدی جهت ممنوع ساختن حزب افراطی نئونازی دمکرات ملی شد. کوشش های قانونی نتوانسته زمينه های قانونی بدست آورد.

حدود ۳ ميليون ترک تبار در آلمان زندگی می کنند.

سياستمداران از اين که گروه برای مدتی چنين طولانی بی آن که پليس پی ببرد فعاليت داشته است، خشمگين هستند. سازمان نئونازی تا اوائل نوامبر که دو عضو آن خودکشی کردند، کشف نشده بود.

XS
SM
MD
LG