لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۲

برنامه ریزی القاعده برای بمب گذاری در آلمان


در این تصویر یکی از مظنونین را مشاهده می کنید که به ساختمان دادگاه فدرال در برده می شود - ۳۰ آوریل ۲۰۱۱
در این تصویر یکی از مظنونین را مشاهده می کنید که به ساختمان دادگاه فدرال در برده می شود - ۳۰ آوریل ۲۰۱۱

مقام های آلمانی می گویند سه عضو مظنون القاعده که روز جمعه دستگیر شدند، در حال برنامه ریزی برای بمب گذاری در این کشور بودند.

راینر گریسبوم، یک مقام قضایی ارشد روز شنبه در یک کنفرانس خبری گفت «بازداشت شدگان قصد داشتند به یک محل پرجمعیت حمله کنند.» وی افزود هنوز زمان و مکان انتخاب نشده بود و طرح در مرحله مقدماتی بود. مقام های امنیتی گفته اند زمانی تصمیم به بازداشت گرفته اند که گزارش های اطلاعاتی نشان داد به دنبال ساختن یک چاشنی هستند که از اجرای حمله خبر می داد.

گفته می شود مظنونان که مراکشی هستند و در اتوبوس درباره طرح بمب گذاری گفت و گو می کردند، روز جمعه در شهرهای دوسلدورف و بوخوم بازداشت شدند.

مظنون اصلی، عبدالعظیم الک ۲۹ ساله، به عضویت در یک سازمان تروریستی خارجی متهم شده است. مقام های رسمی می گویند او سال پیش در یک اردوگاه القاعده در منطقه وزیرستان پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان آموزش دیده است. دونفر دیگر یک مرد ۳۱ ساله با شهروندی دوگانه آلمانی و مراکشی و یک مرد ۱۹ ساله با شهروندی مضاعف آلمانی و ایرانی معرفی شده اند.

پلیس سه نفر را به ظن برنامه ریزی برای یک حمله تروریستی دستگیر کرد و گفت آنان کشور را با تهدیدی جدی و فوری روبرو کرده بودند. وزیر کشور آلمان در بیانیه ای گفت این حادثه نشان می دهد که کشور همچنان هدف تروریست های بین المللی است.

XS
SM
MD
LG