لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۸

وزارت خارجه ایران: امکان ملاقات دو زندانی آلمانی با خانواده هایشان فراهم است


به گزارش ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزارت خارجه ایران اعلام کرد اجازه دیدار دو شهروند آلمانی زندانی در ایران با بستگانشان که در تهران هستند صادر شده است، اما مقامات آلمانی گفتند دیدار میان دو شهروند آلمانی زندانی در ایران با بستگانشان میسر نشده است.

خبرگزاری نیمه رسمی مهر، اعلام کرد آلمانی های زندانی و خویشاوندانشان پس از انجام زمینه های امنیتی فراهم شده است و همزمان منابع آلمانی وجود چنین دیداری را رد کرده و گفتند این دیدار هنوز در حال برنامه ریزی است.

خبرگزاری ایرنا، همچنین به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین اعلام کرد که «محل این دیدار از تهران به تبریز منتقل شده‌است و دو تن از افراد خانواده ‌های این زندانیان که به تهران سفر کرده‌اند، تاکنون از سفر به تبریز خودداری کرده‌اند» .

این در حالی است که پیشتر در روز دوشنبه، آلمان سفیر جمهوری اسلامی ایران را فراخواند. این اقدام آلمان در اعتراض به عدم صدور اجازه ملاقات دو آلمانی زندانی در ایران با خانواده هایشان در تعطیلات کریسمس صورت گرفت.

ایرنا حضور امروز (دوشنبه) سفیر ایران در آلمان در وزارت خارجه این کشور را از پیش برنامه ریزی شده خواند و گفت «بحث احضار مطرح نبوده است».

روز دوشنبه، سخنگوی وزارت خارجه آلمان به خبرنگاران در برلین گفت خانواده دو شهروند آلمانی زندانی در ایران، برای ملاقات با عزیزانشان، به ایران سفر کرده اند.

هفته نامه آلمانی «بیلد آم زونتاگ» گفته است دو نفر از کارمندان این نشریه، برای تحقیق درباره پرونده زنی که به اتهام زنا به سنگسار محکوم شده بود به ایران سفر کردند. این هفته نامه اسامی دو کارمندش را ذکر نکرده است.

XS
SM
MD
LG