لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۵

يک شهروند کوزوو به قتل دو آمريکايی در آلمان اعتراف کرد


يک شهروند کوزوو به قتل دو آمريکايی در آلمان اعتراف کرد
يک شهروند کوزوو به قتل دو آمريکايی در آلمان اعتراف کرد

روز چهارشنبه، يک مرد ٢١ ساله شهروند کوزوو در محاکمه خود در شهر فرانکفورت آلمان، به قتل دو نفر از پرسنل نيروی هوايی آمريکا و مجروح ساختن دو نفر ديگر در اوايل سال جاری ميلادی، اعتراف کرد.

آريد اوکا، در روز افتتاحيه محاکمه، اتهامات خود را پذيرفت. او ضمن عذرخواهی گفت که تحت تاثير تبليغات اسلامگرايان قرار گرفته بود. وی افزود او نمی تواند درک کند که چگونه توانسته است اين عمل را انجام دهد.

دادستان ها در آلمان اوکا را به دو فقره قتل و سه مورد تلاش برای قتل در حمله دوم ماه مارس در فرودگاه فرانکفورت متهم کرده اند. اوکا در زمان حمله در فرودگاه مشغول به کار بود. وی گفت با يک تفنگ و دو چاقو با قصد کشتن سربازان آمريکايی و جلوگيری از رفتن آنها به افغانستان، به فرودگاه رفته بوده است.

دادستان های دولت فدرال آمريکا نيز آريد اوکا را به ارتکاب قتل متهم کرده اند. آنها می گويند: وی با شعار «الله اکبر» تا زمانی که اسلحه از کار افتاد شليک می کرد. مقامات ايالات متحده آمريکا متعقدند که وی به تنهايی عمل کرده است و عضو هيچ گروه تروريستی نيست.

اوکا که در صحنه تيراندازی دستگير شد، بدليل ارتکاب جرايم با حکم حبس ابد روبروست. انتظار میرود دادگاه در اوايل سال ٢٠١٢ ميلادی حکم خود را صادر کند.

XS
SM
MD
LG