لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۳

پیشنهاد آلمان برای اشتغالزایی پناهجویان سوری در خاورمیانه


یک پناهجوی سوری و فرزندان او در حال تهیه غذا در یک اردوگاه پناهجویان در نزدیکی مرز سوریه و لبنان - آرشیو
یک پناهجوی سوری و فرزندان او در حال تهیه غذا در یک اردوگاه پناهجویان در نزدیکی مرز سوریه و لبنان - آرشیو

وزیر همکاری‌های اقتصادی آلمان روز سه شنبه از پیشنهاد کشورش برای ایجاد حداکثر نیم میلیون شغل برای پناهجویان سوری ساکن در برخی کشورهای خاور میانه خبر داد.

گرد مولر این موضوع را در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس در اردوگاه بقعا در اردن مطرح کرد و گفت آلمان این پیشنهاد را در نشست سالانه کمک‌رسانی به سوریه، که هفته آینده در لندن برگزار شود، ارائه خواهد کرد.

وی این طرح را "پول نقد در ازای کار" معرفی کرد و گفت هم پناهجویان سوری و هم اردنی‌هایی که کار ندارند را شامل می‌شود و هدف آن هم ساخت مدرسه و برخی طرح‌های زیربنایی خواهد بود.

به گفته وزیر همکاری‌های اقتصادی آلمان، به متقاضیانی که به این طرح بپیوندند و مشغول کار شوند، ماهانه حدود ۳۰۰ یورو (۳۲۵ دلار) پرداخت خواهد شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، آلمان خود ۲۰۰ میلیون یورو (۲۱۷ میلیون دلار) برای این طرح در نظر گرفته است که از اواسط سال جاری میلادی پرداخت خواهد شد.

برای ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در نظر گرفته شده در طرح آلمان، ۲ میلیارد یورو مورد نیاز است و برلین قصد دارد از دیگر کشورها نیز درخواست کند با پیوستن به این طرح، در تامین هزینه‌های آن مشارکت داشته باشند.

XS
SM
MD
LG