لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۴

کشف نماد نازی در جنگلهای آلمان


در ایالت براندنبرگ آلمان، مجموعه ای از درختان کاج که به شکل صلیب شکسته، نماد نازیسم ، رشد کرده است دهها سال از چشم ها پنهان بود.

این مجموعه درسال ۱۹۹۲ زمانی که کارورز یک شرکت زمین آرایی برای مستند ساختن خطوط آبیاری بررسی عکس های هوایی منطقه را آغاز کرد کشف شد.

گزارش رویترز به نقل از روزنامه نیویورک دیلی نیوزحاکی است پس ازکشف اولیه، نماد های جنگلی صلیب شکسته در سراسر آلمان، و نیز دیگر بخشهای جهان نمودار شد و به آنچه روزنامه آن را یک «رمان پلیسی کشاورزی مدرن» می نامد، منجر شد.

طرح ۲۰۰ در ۲۰۰ فوتی تشکل براندنبرگ در محاصره درختان کاج قرار داشت و فقط در فصل پائیز پس از تغییر رنگ برگها قابل دیدن می شد.

مرد سالمندی پذیرفت که وقتی کودک بود، همراه اداره جنگلبانی نازی به کاشتن درختها کمک کرده. دیگران گفته اند سواستیکا از دانه هایی رشد کرد که به نشانه وفاداری، پس ازآن که آن که یک روستایی که به بی بی سی گوش می داد به گشتاپو برده شد، کاشته شد.

این نخستین بار نیست که علامت صیلب شکسته در داخل محدوده یک جنگل آرام پیدا می شود. در دهه ۱۹۷۰ سرباران آمریکایی در ایالت هس گزارش دادند سواستیکای عظیمی را دریک جنگل صنوبر پیدا کردند. در بخش شمالی هس کشف مشابهی در دهه ۱۹۸۰ صورت گرفت.

در سال ۲۰۰۶ سواستیکای دیگری در جنگلی در نزدیکی یک روستای دورافتاده در قزاقستان کشف شد. شایع است زندانیان آلمانی آن را به عنوان شکلی از کار اجباری کاشتند، یا ممکن است در دهه ۱۹۳۰ برای ارج گذاری برپیمان عدم تجاوزکه هیتلر و استالین امضا کردند، کاشته شده باشد.
XS
SM
MD
LG