لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۵

معترضان چپگرا در آلمان با پلیس درگیر شدند


صدها معترض چپ گرا در آلمان با پلیس و هواداران حزب راست گرای " آلترناتیو برای آلمان " موسوم به آ.اف.د، که کنگره سالانه خود را بر گزار کرده است ، درگیر شدند. حزب آ. اف.د، که برای مواضع ضد مهاجران اسلامی اش شناخته شده است، حدود یک چهارم آرا را در انتخابات اخیر در سه ایالت کسب کرد.

پلیس اشتوتگارت از اسپری فلفل و ماشین های آب پاش برای متفرق کردن معترضان و هواداران حزب آ اف دی استفاده کرده است. پلیس همچنین حدود ۴۰۰ معترض که خیابان های منتهی به محل کنگره آ.اف.د را موقتاً مسدود کرده بودند ، بازداشت کرده است. سخنگوی معترضان گفت ، از فعالیت آ اف دی که در پی ایجاد تفرقه در جامعه است جلوگیری می کنند. او گفت "آ.اف.د نه تنها نژاد پرست بلکه مبلغ سیاست حذف و شکاف اجتماعی است."

در همین حال، رهبران و اعضای آ.اف.د در کنگره خود در باره سیاست های ضد مهاجران و مخالفت با اسلام بحث می کردند. یورگ میوتن از رهبران آ.اف.د گفت: "بگذارید به روشنی بگویم ، فرهنگ غالب در این بخش از جهان و آلمان اسلام نیست. مسیحیت و فرهنگ غربی است."

حزب آ.اف.د می گوید دیگر نمی خواهد حزبی در حاشیه باشد، بلکه با تعریف سیاست هایش می خواهد به حزب اکثریت مردم آلمان بدل شود.

حدود هزار پلیس برای تامین امنیت کنگره دو روزه حزب آ.اف.د به محل اعزام شده است.

XS
SM
MD
LG