لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۲

مقام های آلمان درباره خودکشی مظنون به تروریسم در این کشور تحقیق می کنند


جابر البکر، پناهنده سوری در آلمان و مظنون به ارتباط با داعش، روز چهارشنبه در زندان خودکشی کرد
جابر البکر، پناهنده سوری در آلمان و مظنون به ارتباط با داعش، روز چهارشنبه در زندان خودکشی کرد

به دنبال خودکشی یک سوری متهم به تروریسم در زندانی در آلمان، مقامات این کشور خواستار پاسخگویی مسولان شدند.

رسانه های آلمان در ساعات پایانی روز چهارشنبه، ۱۲ مهر، خبر از خودکشی جابر البکر، پناهنده سوری در آلمان دادند که چند روز پیش به اتهام اقدام به بمبگذاری دستگیر شده و در ایالت ساکسونی آلمان در حبس بسر می برد.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، مقام های زندان، از جمله روانشناسی که مظنون را ارزیابی کرده بود، گفته اند هیچ نشانی از اینکه مظنون تمایل به خودکشی داشته در او دیده نشده بود. با این حال و بر اساس مقررات زندان، به او شلوار بدون کمربند داده بودند و نگهبان ها نیز به طور منظم از سلول او دیدار می کردند.

رولف جیکوب، رئیس زندانی که جابر البکر در آن حبس بود می گوید مظنون از خوردن غذای زندان خودداری کرده و همچنین چراغ ها و پریزهای برق سلول خود را ویران کرده بود، اعمالی که بیشتر جنبه خرابکاری داشتند تا اقدام به خودکشی. جیکوب افزود، قرار دادن مظنون در سلول مخصوص افرادی که تهدیدی برای جان خود محسوب می شوند بر خلاف قوانین کشور آلمان است چراکه در ارزیابی روانشناسی مظنون نشانی از تمایل به خودکشی مشاهده نشده بود.

با این حال، مقامات ایالت ساکسونی به خاطر خودکشی این مظنون با انتقادات بسیاری از سوی مقام های امنیتی روبرو شده اند. یک مقام ارشد امنیتی آلمان روز پنجشنبه گفت مرگ البکر ادامه تحقیقات بر روی پرونده او و اینکه آیا افراد دیگری در اقدامات تروریستی او شریک بوده اند را بسیار پیچیده خواهد کرد. مقام های آلمان بر این باور بودند که جابر البکر با داعش ارتباط داشته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG