لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

برگزاری جشن آبجوخوری «اکتبر» آلمان تحت تدابیر امنیتی


شهر مونيخ آلمان يک بار ديگر خود را برای برگزاری جشن اکتبر آماده می کند. جشن اکتبر که منشا برگزاری آن به سال ۱۸۱۰ میلادی، يعنی جشن عروسی شاهزاده لودويگ اول در ايالت باواريای آلمان بر می‌گردد، بزرگترين جشنوارۀ جهان است که هر سال با شرکت کارخانه‌های آبجوسازی معروف آلمان و حضور ميليون‌ها نفر انجام می شود.

در جشن امسال هم مثل ۱۷۷ جشن‌ سال‌های قبل، ميليون‌ها نفر با سر دادن عبارتی که معادل فارسی آن «آبجوی بشکه‌ای» است، جشن را افتتاح کردند. این جشن به خاطر حملات تروريستی اخير در اروپا، تحت تدابير شديد امنيتی برگزار می‌شود و با ايجاد پست‌های بازرسی و کنترل وسايل همراه شرکت کنندگان همراه است.

برگزاری جشن آبجوخوری "اکتبر" تحت تدابیر امنیتی در آلمان

به پیش بینی دست اندکاران برگزاری جشنواره امسال، طی ۱۷ روز برگزاری جشن اکتبر بيش از شش ميليون نفر با سر زدن به چهارده چادر عظيم کارخانه های آبجوسازی معروف آلمان، حدود ۹۵ نوع آبجو مختلف را امتحان خواهند کرد. در اين روزها ميليون‌ها ليتر آبجو و صدها کيلو سوسيس مصرف می‌شود.

این جشن با رسيدن کاروانی از گاري‌های اسبی، نواختن موسقی، رسمیت دادن شهردار به مراسم، کوبیدن چکش سنگينی بر چوب پنبه بزرگ يکی از بشکه های آبجو، و فرياد «آبجو بشکه‌ای» از سوی مردم، آغاز می‌شود.

گرچه بسياری از شرکت کنندگان در جشن از شهرها یا کشورهای دیگر هستند، اما برای ساکنان ايالت باواريا ارزشی سنتی و تاريخی دارد، و بسياری از آنها ترجيح می‌دهند با لباس‌های اوايل قرن نوزدهم به جشن بيايند.

XS
SM
MD
LG