لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۶

پلیس آلمان در تلاش دور ساختن معترضان از مسیر یک قطار حامل زباله اتمی


معترضان با بستن دست های خود به یک بلوک سیمانی در مسیر قطار می خواستند از رسیدن قطار به مقصد نهایی آن جلوگیری کنند. ۲۷ نوامبر ۲۰۱۱
معترضان با بستن دست های خود به یک بلوک سیمانی در مسیر قطار می خواستند از رسیدن قطار به مقصد نهایی آن جلوگیری کنند. ۲۷ نوامبر ۲۰۱۱

در آلمان هزاران مامور پلیس روز یکشنبه، در چند نقطه از مسیر یک قطار حامل بشکه های سوخت مصرف شده اتمی از فرانسه به مقصد تاسیساتی انباری در شمال آلمان، برای خارج ساختن معترضانی که علیه انرژی اتمی تظاهرات می کردند، وارد عمل شدند.

این قطار روز شنبه از یک واحد فرآوری سوخت اتمی در شمال غربی فرانسه وارد آلمان شده بود. پیش از آنکه قطار از مرز بگذرد، معترضان فرانسوی با هدف کند ساختن حرکت قطار، تظاهراتی ترتیب داده بودند.

انتظار می رود قطار حامل ۱۱ کانتینر حاوی سوخت مصرف شده اتمی امشب و یا فردا به مقصد نهایی آن که تاسیساتی انباری در شهرک شمالی داننبرگ است برسد.

پلیس روز یکشنبه در نزدیکی داننبرگ برای جدا ساختن چهار معترضی که دست های خود را به بلوک سیمانی دو طبقه ای بسته بودند که روی بخشی از خط آهن مسیر این قطار کار گذاشته بود تلاش می کرد.

ارسال سالانه چنین محموله ای از فرانسه به آلمان، در سال های اخیر به انگیزه ای برای تظاهرات معترضان به انرژی اتمی مبدل شده است، که چنین محموله هایی را خطرناک می شناسند.

تظاهرات امسال نخستین تظاهرات پس از تصمیم آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در سرعت بخشیدن به روند بستن تمامی نیروگاه های اتمی آلمان تا سال ۲۰۲۲ است. آنگلا مرکل این تصمیم را پس از فاجعه ناشی از سونامی مارس گذشته در نیروگاه برق اتمی فوکوشیمای ژاپن اتخاذ کرد.

پلیس آلمان روز شنبه برای متفرق ساختن هزاران معترض در نزدیکی شهرک داننبرگ به استفاده از آب فشار قوی متوسل شده بود.

XS
SM
MD
LG