لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

افتتاح اولین مرکز نگهداری پناهجویان همجنسگرا در آلمان


برلین در سال 2015 بیش از یک میلیون پناهجو را پذیرفت
برلین در سال 2015 بیش از یک میلیون پناهجو را پذیرفت

آلمان روز دوشنبه از افتتاح پناهگاه برای پناهجویان همجنسگرا خبر داد. این مرکز پس از آن تأسیس شد که نگرانی از برخی تهدیدها علیه اقلیت‌های جنسی در کمپ‌های پرجمعیت شدت گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پناهگاه جدید در نورمبرگ در جنوب آلمان ظرفیت پذیرش حداکثر تا هشت پناهجو را دارد. مدیر انجمنی که مجری این کار است گفت "هنوز کسی به این مرکز منتقل نشده، اما تاسیسات آماده است و ظرف یکی دو روز آینده پناهجویان به آنجا منتقل خواهند شد."

به گفته او "چهار نفر از ایران، عراق، سوریه و اتیوپی درخواست انتقال به این خانه کوچک دو طبقه را داده اند."

این انجمن می‌گوید پس از آن که ۲۰ پناهجو با آنها تماس گرفتند و گفتند در کمپ‌ها حس تهدید دارند، تصمیم گرفت این مرکز را برای پناهجویان همجنسگرا تعبیه کند.

مدیر انجمن گفت "حتی عبور از مرزها تعصب را در آدم‌ها از بین نمی‌برد." او گفت کسانی که در کشورهایشان به دلیل همجنسگرا بودن آزار و اذیت شدند، در اردوگاه‌های مهاجران در آلمان نیز هدف آزار هستند.

غیر از پناهگاه فوق، برلین قصد دارد به زودی مرکز بزرگتری با ظرفیت ۱۲۰ نفر را برای پناهجویان همجنسگرا افتتاح کند.

آلمان در سال ۲۰۱۵ یک میلیون و ۱۰۰ هزار پناهجو را پذیرفت. شمار حملاتی که علیه پناهجویان همجنسگرا در آلمان صورت گرفته مشخص نیست.

اما انجمن حمایت از همجنسگرایان در استان برلین و برندنبرگ می‌گوید ۹۵ مورد از این حملات را طی دوره شش ماهه اول اوت تا پایان دسامبر، از جمله خشونت فیزیکی و تهدیدهای جنسی را به ثبت رسانده است.

XS
SM
MD
LG