لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

آیا ایران نقشه ساخت یک زیردریایی آلمان برای اسرائیل را سرقت کرده است؟


نمایی از ورودی شرکت «تیسن کروپ»
نمایی از ورودی شرکت «تیسن کروپ»

یک عضو سابق پارلمان اسرائیل مدعی است نقشه ساخت یک زیردریایی که توسط آلمان برای ارتش اسرائیل ساخته می شد، در یک حمله اینترنتی به سرقت رفته است.

اِرِل مارگالیت عضو سابق پارلمان اسرائیل در کنفرانس امنیت فضای مجازی در تل آویو گفت: ما می دانیم که قایقها و ملزوماتی که ما برای دفاع در آبهای خود نیاز داریم از شرکتی خریداری می شود که صاحبان آن یک خانواده لبنانی هستند.

وی افزود: یکی از آنها وزیر دفاع لبنان بود که روابط نزدیکی با ایران دارد و این سوال مطرح می شود که آیا نقشه قایقهای اسرائیلی به دست ایرانیها افتاده است یا نه.

شرکت تیسن کروپ می گوید اعتقاد بر این است که هکرهای جستجوگر تکنولوژی و نتایج تحقیقات از جنوب شرقی آسیا بوده اند که موفق نشده اند.

ایران صاحب چهار و نیم درصد از سهام تیسن کروپ است.

این خبر در حالی است که پیشتر گزارش هایی از فعالیت جاسوس های جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل منتشر شده بود.

مجله فوکوس سه شنبه هفته پیش گزارش داد که مقام های آلمان به اماکن متعلق به رژیم ایران در مناطقی از آلمان از جمله برلین یورش برده اند.

عملیات سرکوب و جستجو به این دلیل صورت گرفت که ده مظنون به جاسوسی در آلمان اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده اند. کسی در این یورش ها بازداشت نشد.

رژیم ایران با همکاری حزب الله سال ۱۹۹۲ در برلین دست به یک حمله تروریستی علیه مخالفان کرد زد که به مرگ چهار تن از مخالفان جمهوری اسلامی منجر شد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG