لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۵

پلیس  آلمان یک مسجد شیعی را به اتهام نقض قانون اساسی تعطیل کرد


پلیس آلمان (تصویر تزئینی است)
پلیس آلمان (تصویر تزئینی است)

پلیس شهر مونستر در غرب آلمان روز پنجشنبه ۲۶ اسفند، مسجد امام مهدی در این شهر را تعطیل کرد.

روزنامه بیلد آلمان با انتشار خبر حمله پلیس به این مرکز و بازرسی خانه دو نفر از افراد وابسته به این مرکز، نوشت که این مرکز اسلامی و گردانندگان آن، احتمالا قانون اساسی آلمان را نقض کرده‌اند.

آنتونیا لیننبریک سخنگوی پلیس، ضمن تایید مصادره دارایی‌های این مرکز گفت که «ما همچنین به دنبال شواهدی مبنی بر فعالیت های خلاف قانون اساسی هستیم.»

روزنامه جروزالم پست هم با انتشار این خبر نقل کرده است که این اقدام در پی گزارشهایی مبنی بر فعالیت عناصر مرتبط با حزب‌الله لبنان در این مرکز بوده‌است.

این مرکز در پی گزارش هایی مبنی بر فعالیتهای هوادارنه از حزب‌الله لبنان و جمع‌آوری کمک برای این سازمان برای مدتی طولانی، زیرنظر اداره صیانت از قانون اساسی آلمان قرار داشته‌است.

آلمان تمامی فعالیت های حزب الله را در سال ۲۰۲۰ ممنوع کرده است با این حال گزارشها حاکی از آن است که ایالت نوردراین‌وستفالن، ایالت پرجمعیتی که شهر مونستر در آن واقع است، در دودهه گذشته، یکی از مراکز فعالیت هواداران حزب‌الله در اروپا بوده‌است.

یک خبرنگار نشریه بیلد آلمان نیز با انتشار عکسی از یورش پلیس به این مرکز شیعی در نخستین ساعات بامداد ۱۷ مارس، به فعالیتهای مغایر با قانون اساسی این مرکز اشاره کرد.

XS
SM
MD
LG