لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

سرمقاله بی‌سابقه روزنامه پرفروش آلمانی: به تجارت با ایران پایان دهید


عکس آرشیوی از آمبولانس های ساخت شرکت آلمانی مرسدس بنز در ایران
عکس آرشیوی از آمبولانس های ساخت شرکت آلمانی مرسدس بنز در ایران

گزارشی از بنجامین واینتهال در روزنامه جروسلم پست

روزنامه «بیلد» آلمان در یک سرمقاله حیرت انگیز از شرکت های آلمانی خواست تجارت با جمهوری اسلامی ایران را به دلیل فعالیت های تروریستی و اهداف رژیم در محو اسرائیل متوقف کنند.

جولیان روپکه، دبیر بخش سیاست خارجی بیلد، در این یادداشت می نویسد: «ایران در این زمان نمی تواند یک متحد باشد، نه در مبارزه علیه تروریسم، نه به عنوان تامین کننده نفت یا شریکی تجاری.»

روپکه که گزارش هایی درباره سوریه تهیه کرده، نوشته است حملات موشکی ایران به سوریه حامل «پیام ترور است. زیرا بر روی آن ها شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا نقش بسته است و این برای ملاها امری بسیار جدی است».

روپکه می گوید «موشک های ایران علیه داعش پرتاب نشد، بلکه علیه آن هایی شلیک شد که در برابر رژیم فاسد در تهران ایستاده اند؛ آن ها که نمی خواهند در برابر تبلیغات دوباره و دوباره رهبر ایران برای نابودی اسرائیل منفعل باشند.»

تیراژ روزنامه بیلد تقریبا یک میلیون و ۵۸۱ هزار نسخه است.

یادداشت بیلد نخستین دعوت یک روزنامه پرفروش به پایان کامل توافق های تجاری با جمهوری اسلامی ایران است. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، و هایکو ماس، وزیر خارجه آن کشور، از طرح اروپا برای تسهیل مبادلات مالی با ایران در برابر تحریم های آمریکا حمایت می کنند. دولت فدرال آلمان به شرکت های خواهان تجارت با ایران اعتبارات مالی تضمینی می دهد.

روز شنبه، سفارت آمریکا در آلمان، نقل قولی را از دکتر جوزف شوستر، رئیس «شورای مرکزی یهودیان در آلمان»، توییت کرد: «من از توقف فوری هر رابطه اقتصادی با ایران حمایت می کنم. هر گونه تجارت با ایران به معنای مزایا برای نیروهای افراطی و تروریست و خطر و بی ثباتی برای منطقه است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG