لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

مقامات آلمانی از اخراج حامیان حماس از آلمان می‌گویند


تجمع یهودیان در برلین
تجمع یهودیان در برلین

نشریه بیلد آلمان در شماره روز گذشته خود اظهارات چند روز پیش وزیر کشور آلمان در مورد «اخراج» حامیان حماس از آلمان را بار دیگر منتشر کرد.

اظهارات نانسی فِزر، وزیر کشور آلمان را اولین بار نشریه ولت در ۱۱ اکتبر منتشر کرده بود. روز گذشته نشریه بیلد با باز نشر اظهارات این مقام آلمانی از اخراج حامیان حماس از آلمان نوشت و به نقل از او نوشت که «ما از تمام ابزارهای قانونی برای اخراج حامیان حماس استفاده خواهیم کرد.»

نانسی فِزر، به نشریه آلمانی گفته بود که «اگر کسی که با شور و شوق در خیابان‌های آلمان جشن می‌گیرد، تابعیت آلمانی ندارد، پس باید از آلمان اخراج شود.» وزیر کشور آلمان در این زمینه حمایت رئیس حزب سوسیال دموکرات را نیز دریافت کرده است.

وزیر خارجه آلمان نیز پیش‌تر از رفتار حماس با گروگان‌ها بعد از حمله به اسرائیل و خشونت علیه زنان توسط این گروه انتقاد کرده بود.

آنالنا بربوک در یک پست اینستاگرامی با تاکید بر «جنایت‌های وحشتناک حماس»؛ خشونت این گروه شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی را محکوم کرده بود.

اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان نیز در واکنش به حمله تروریستی شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل گفته بود که «برای همه روشن است که حماس بدون حمایت ایران هرگز نمی‌توانست چنین حمله بی‌سابقه‌ای را به اسرائيل انجام دهد.»

دولت آلمان راهپیمایی و تجمع حامیان حماس در این کشور را ممنوع کرده و از این اقدام به‌عنوان «یهودی ستیزی» یاد کرده است.

جنگ در غزه وارد نهمین روز خود شده است و ارتش اسرائیل در ۴۸ ساعت گذشته بر تخلیه شمال غزه توسط مردم تاکید کرده است. تعیین مهلت برای خروج غیرنظامیان از شمال غزه توسط اسرائیل انتقاد برخی از نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل را در پی‌داشت.

اعلام جنگ ارتش اسرائیل علیه شبه‌نظامیان حماس پس از آن صورت گرفت که این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی در حملاتی تروریستی بیش از ۱۳۰۰ نفر که بیشترشان شهروندان اسرائیل بودند را کشت. در پی این حملات، اسرائیل «وضعیت جنگی» اعلام کرد و حملات هوایی را علیه حماس در غزه آغاز کرد.

XS
SM
MD
LG