لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۳

طرفداران قهرمان مایوس شدند؛ مایکل شوماخر راه نمی رود


مایکل شوماخر
مایکل شوماخر

چندی پیش هفته نامه آلمانی "بونته" با انتشار گزارش مفصلی درباره مایکل شوماخر، قهرمان پیشین مسابقات اتوموبیلرانی "فرمول یک" جهان، از بهبود وضعیت جسمی او خبر داد.

این نشریه حتی به نقل از یکی از دوستان نزدیک شوماخر نوشت، این قهرمان بزرگ به کمک پزشکان و فیزیوتراپ ها، دست ها و پاهای خود را تکان داده و چند قدمی هم راه رفته است.

انتشار این مطلب در این هفته نامه کوچک، سر و صدای زیادی کرد و کلیه شماره های "بونته" در عرض مدت کوتاهی به فروش رفت و به سرعت نایاب شد.

این خبر بازتاب گسترده ای هم در فضای مجازی داشت و شور و هیجان زیادی در شبکه های اجتماعی پدید آورد. بسیاری از طرفداران مایکل شوماخر، با ابراز خرسندی از بهبود وضعیت این قهرمان، برای او آرزوی سلامتی و تندرستی کردند.

اما ساعاتی پس از انتشار این گزارش، خانواده مایکل شوماخر ضمن تکذیب خبر، از نشریه "بونته" شکایت کرد.

فلیکس دام، وکیل خانواده با تنظیم شکایتی در شهر هامبورگ، گزارش این نشریه را نادرست و غیرواقعی توصیف کرد، به گفته او این نشریه با درج مطالب کذب و خیالی، با احساسات طرفداران مایکل شوماخر بازی کرده است.

در صورتی که هفته نامه بونته در دادگاه محکوم شود، باید مبلغی بین چهل تا یکصد هزار یورو به خانواده مایکل شوماخر غرامت بپردازد. این حکم در ماه اکتبر آینده اعلام خواهد شد.

مایکل شوماخر
مایکل شوماخر

به گفته پزشکان، هرچند که وضعیت جسمانی مایکل شوماخر بهتر شده، ولی شدت آسیب دیدگی او به حدی است که هنوز توانایی حرکت ندارد و احتمالا تا آخر عمر فلج خواهد بود.

به این ترتیب شادی هواداران این قهرمان آلمانی دوام چندانی نداشت و دچار یأس و اندوه فراوانی شدند.

مایکل شوماخر از مشهورترین قهرمانان مسابقات اتوموبیلرانی فرمول یک در جهان است، او در دوران فعالیت های حرفه ای خود به افتخارات فراوانی در این رقابت ها دست یافت و محبوبیت زیادی در جهان داشت.

این قهرمان آلمانی در سال ۲۰۱۳ در حالی که با خانواده خود در یکی از مناطق توریستی فرانسه اسکی می کرد، در اثر برخورد با صخره دچار خونریزی مغزی شد و به کما رفت.

مایکل شوماخر در حال حاضر مراحل درمانی را در خانه خود سپری می کند و به دلیل حساسیت های خانواده، اطلاعات زیادی درباره شرایط جسمانی او منتشر نمی شود.

XS
SM
MD
LG