لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۴

برخورد مرگبار خودرو با جمعیت در برلین؛ احتمال «عمدی بودن» تصادف بررسی می‌شود


پلیس برلین در محل تصادف
پلیس برلین در محل تصادف

برخورد یک دستگاه خودرو سواری با گروهی از مردم در پایتخت آلمان یک کشته و بیش از ۱۲ مجروح بر جای گذاشت.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی یکی از مناطق برلین این واقعه روز چهارشنبه در یکی از محله‌های محبوب گردشگران و خریداران این شهر رخ داد.

به گفته پلیس، در این رخداد که در غرب برلین و در مجاورت کلیسای یادبود قیصر ویلهلم از مشهورترین بناهای دیدنی پایتخت آلمان روی داد، راننده که به عنوان یک فرد ۲۹ ساله آلمانی-آمریکایی شناسایی شده است دو بار با اتومبیل خود وارد پیاده‌رو شد و بیش از ۱۲ نفر را زخمی کرد.

پنج تن از زخمی‌ها در شرایط وخیم قرار دارد.

پس از آن که این خودرو نهایتا با برخورد به شیشه یکی از فروشگاه‌ها متوقف شد، حاضران در صحنه راننده را دستگیر کردند و به پلیس تحویل دادند.

این سخنگوی پلیس با بیان این که پلیس در حال بررسی همه احتمالات است، گفت که راننده تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته است.

به گزارش رویترز پلیس گفت: «به نظر می رسد مردی با خودرو به سمت گروهی از افراد برخورد کرده است. هنوز مشخص نیست که این یک تصادف یا یک اقدام عمدی بوده است.»

برخورد خودرو با جمعیت، در نزدیکی صحنه یک حمله مرگبار در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶ رخ داد، که طی آن یک پناهجوی تونسی که پرونده پناهندگی‌اش رد شده بود و دارای پیوندهای اسلام گرایانه بود، کامیونی را ربود، راننده آن را کشت و سپس آن را در بازار شلوغ کریسمس در غرب برلین به میان جمعیت برد و یازده نفر دیگر را کشت و ده‌ها نفر را مجروح کرد. او سپس به ایتالیا فرار کرد که در آنجا به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

XS
SM
MD
LG