لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۳

ورود مهاجران به آلمان ادامه دارد، مجارستان وضعیت فوق العاده اعلام کرد


تصمیم آلمان به اجرای محدودیت های مرزی، جریان آوارگان به کشور را متوقف نساخته است. در همین حال، مجارستان در دو شهرستان جنوبی خود به خاطر تلاش پناهجویان عمدتا خاورمیانه ای برای رسیدن به اتحادیه اروپا، در روز سه شنبه اعلام وضعیت اضطراری کرد. مجارستان ساعاتی قبل از اعلام این تصمیم، یک فاصله بین حصارهای مرزی خود با صربستان را که نقطه اصلی ورود غیررسمی پناهجویان به مجارستان بود، بست.

مقامات آلمان روز سه شنبه گفتند دستکم یک هزار نفر از افراد فاقد اسناد و مدارک شناسایی را در گذرگاه مرزی با اتریش در مسیر اصلی راه آهن و آزاد راه بین وین و مونیخ، بازدادشت کرده اند.

پناهجویان در صربستان
پناهجویان در صربستان

پلیس آلمان در اقدامی بی سابقه وارد قطارها شد و مدارک مسافرانی را که از اتریش و مجارستان وارد می شوند، بازرسی کرد. ماموران صدها مهاجر و آواره، اکثرا از سوریه، را از قطارها پیاده کردند و به سالنی بردند. در آنجا آنها انگشت نگاری و ثبت نام می شوند، و سپس برای انتقال به دیگر بخش های آلمان سوار اتوبوس می شوند.

پلیس آلمان همچنین به متوقف ساختن و جستجوی اتومبیل ها در بزرگراهی در مرز پرداخت، و ترافیکی را به طول چندین کیلومتر موجب شد.

تصمیم به اعمال کنترل های مرزی عملا مشارکت آلمان در توافق ۱۹۸۵ شنگن را که رفت و آمد آزادنه در داخل کشورهای عضو اتحادیه اروپا را اجازه می دهد، به حال تعلیق در می آورد.

برخی از آوارگان گفتند نگران انگشت نگاری هستند زیرا می ترسند تشکیل پرونده ممکن است به اخراج آنها از کشورهای اتحادیه اروپا منجر شود.

انتشار خبربسته شدن مرز آلمان با اتریش موحب نگرانی شد، اما تصمیم صدها مهاجر را تغییر نداده است. مقامات آلمان پیش بینی می کنند امسال حدود یک میلیون مهاجر وارد شوند.

XS
SM
MD
LG