لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۵

پرزیدنت ترامپ با خانواده‌های قربانیان حمله اخیر در آلمان ابراز همدردی کرد


پلیس و نیروهای امدادی آلمان در خیابان های منتهی به محل حادثه
پلیس و نیروهای امدادی آلمان در خیابان های منتهی به محل حادثه

یک مقام محلی در آلمان، مردی را که خودروی خود را به روی جمعیتی از مشتریان یک رستوران روباز راند، دارای مشکلات روانی دانست.

به گزارش رویترز، هربرت رئول، وزیر کشور منطقه شمال راین وستفالیا، روز یکشنبه ۱۹ فروردین درباره این حمله که به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر منجر شد، گفت که فرد مهاجم به تنهایی اقدام کرده بود.

این مقام محلی با بیان اینکه نشانه های زیادی از نبود تعادل روانی در فرد مهاجم دیده شده است، اعلام کرد که فرد مهاجم پناهنده نبوده و شاهدی مبنی بر ارتباط او با گروه‌های مسلح اسلامگرا وجود ندارد.

در همین حال، پرزیدنت ترامپ ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، آمادگی آمریکا را برای کمک به تحقیقات اعلام کرده است.

حادثه روز شنبه ۱۸ فروردین هنگامی اتفاق افتاد که خودرو حامل مهاجم، مشتریان یک رستوران معروف در مرکز قدیمی شهر مونستر را که در هوای آزاد بیرون رستوران نشسته بودند زیر گرفت.

قربانیان حادثه یک زن ۵۱ ساله از شمال آلمان و مردی ۶۵ ساله، اهل بروکن آلمان هستند. مقام‌های محلی می گویند حال شش تن از مجروحان وخیم است.

مهاجم، که یک مرد ۴۸ ساله اهل مونیخ معرفی شده است، به گفته پلیس پس از توقف خودرو با اسلحه خودکشی کرد.

کاخ سفید حادثه مونستر را محکوم کرده و برای هرگونه کمک احتمالی به دولت آلمان ابراز آمادگی کرده است.

پلیس گفته است که در حال تحقیق درباره اظهارات شاهدان درباره حضور سرنشینان دیگر خودرو است اما تا کنون جزئیات تازه ای به دست نیاورده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در بیانیه‌ای گفت که حادثه مونستر تکان دهنده بود. شهردار مونستر نیز شنبه شب با خانواده قربانیان حادثه ابراز همدردی کرد.

آلمان از دو سال پیش که یک کامیون، رهگذران در بازار کریسمس برلین را زیر گرفت در وضعیت آماده باش کامل بسر می‌برد. ۱۲ نفر در آن حمله تروریستی جان خود را از دست دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG